Etiket arşivi: Alaşehir İzmir tren seferleri

İzmir ↔ Alaşehir Tren Saatleri

İzmir Basmane garı Alaşehir Garı arası karşılıklı TCDD’ye ait 3 tren ile 4 sefer yapılmaktadır. İstasyonlar arası 132 kilometre olup tren ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. trenlerin pulman vagon bilet fiyatları tam bilet 21 TL’dir. Alaşehir’den hareket eden ilk trenin saati 04:09 express tren olup, İzmir Basmane den hareket eden ilk trenin hareket saati ise 07:40 bölgesel trendir.

Basmane Alaşehir İzmir Arası hangi trenler sefer yapar?

İki istasyon arası bölgesel trenlerden Basmane Alaşehir , Basmane Uşak ve Ekspres trenlerden K Mavi treni Çalışmaktadır.

Basmane > Alaşehir Tren Saatleri

İzmir kalkıştren adıfiyatısüreVagon
07:40Bölgesel16₺3s24dkPulman
11:00Bölgesel16₺3s20dkPulman
13:00Bölgesel16₺3s23dkPulman
15:00Bölgesel16₺3s30dkPulman
20:10Kmavi21₺3s6dkPulman
20:10Kmavi146₺3s6dkYataklı

Alaşehir > İzmir tren saatleri

Alaşehir kalkıştren adıfiyatısüreVagon
04:12 Kmavi21₺2s57dkPulman
04:12Kmavi146₺2s57dkYataklı
05:20Bölgesel16₺3s25dkPulman
06:45Bölgesel16₺3s25dkPulman
08:40Bölgesel16₺3s24dkPulman
18:25Bölgesel16₺3s23dkPulman
izmir Alaşehir Tren yolu güzergahı

İzmir Alaşehir Tren saatleri İzmir den diğer istasyonlara giden trenlere ait İzmir Alaşehir Tren seferleri ne ve saatlere ulaşmak için yukarıda hazırlanan tablolardan öğrenebilirsiniz İzmir den İlk tren 08:40 saatinde hareket etmektedir. Alaşehir dan ise ilk tren 04:09 saatinde hareket etmektedir.

İzmir ↔ Alaşehir Tren fiyatları kaç liradır?

İzmir Bölgesel Tren Ücretleri Gişelerden Öğrenilebilir. Aşağıda bu istasyonlarin telefon numaraları vardır.

  • Mavi Treni  Pulman 17 TL
  • Mavi Tren Yataklı 104+17 TL

ALAŞEHİR – iZMİR TREN FIYATLARI HESAPLA

(Bilet Tarifesi Seçiniz)
Tarife:
 
Bilet Fiyatı:

TCDD Kimlere İndirimli Bilet Tarifesi Uyguluyor?

%50 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 65 Yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar, ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklar Yararlanabilir.

%15 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 60-64 Yaş aralığındaki vatandaşlar, 13-26 yaş arası gençler, gidiş ve dönüş bileti alanlar, Askerler, Basın mensupları ve en az 12 kişiden oluşan gruplar Yararlanabilir.

Ücretsiz Bilet: 0-6 yaş Çocuklar, gazi, Şehit ve birinci derece yakınları, engelliler devlet sporcuları yararlanabilir

Alaşehir İzmir tren biletini nereden ve nasıl alabilirim?

Alaşehir İzmir arasında Bineceğiniz tren Tcdd Bölgesel treni ise tcdd biletinizi sadece Seyehat günü istasyon gişelerinden temin edebilirsiniz.

Tcdd Bölgesel Trenlerin de Tren Biletleri numarasız olup, Rezervasyon oktur. İzmir Basmane Çalışan Bölgesel Trenler de yolcu sayısı fazla olduğundan Ayakta yolculuk yapma ihtimaliniz yüksektir.

Yolculuğunuzu Kmavi treni ile yapacak iseniz ise Biletinizi internetten veya telefonla alabilirsiniz. Alaşehir İzmir Çalışan Ekspres Trenler kalabalık olduğundan Tcdd Tren biletinizi önceden ayırtmakta Yarar Vardır.

İzmir Basmane tren garı

Alaşehir – İzmir tren kaç saat sürer?

İzmir Alaşehir arası Tren yolu mesafesi 132 Km olduğundan Kmavi ile tren yolculuğu yaklaşık, 2 saat 27 dk sürmektedir, Alaşehir İzmir tren yolculuk süresi aktarmalı veya aktarmasız oluşuna, diğer İstasyonlara Uğramalı veya ekspres seferlere, Yolcu yoğunluğuna, tren arızalarına, Alaşehir Basmane tren seferi gecikmelerine, tren seferi iptallerine göre değişkenlik gösterebilir.

Alaşehir Tren garı çalışma saatleri nasıl?

Alaşehir tren garı gündüz 05:00 – 20:30 Saatleri Arası Çalışır

Alaşehir Tren istasyonu telefonu kaçtır?

Alaşehir tren gar iletişim ve rezervasyon telefonu 0 236 653 11 14  dır

Alaşehir tren garı Adresi:

Alaşehir Gar, Yenice Mahallesi, Ziya Gökalp Cd. No:11, Alaşehir/Manisa

Basmane Tren garı çalışma saatleri?

Basmane tren garı 07:00 – 21:30 Saatleri Arası Çalışır

İzmir Basmane Tren istasyonu telefonu kaç? 

İzmir Basmane tren garı iletişim ve rezervasyon telefon numarası 0 232 484 86 38 dır Adresi: Basmane Gar, Etiler Mah. Basmane,, Anafartalar Cd., Konak/İzmir

İzmir Basmane Alaşehir en hızlı Rota: 1 sa. 50 dk. (133 km) kalkış: Alaşehir Gar varış: Basmane Gar

İzmir-Alasehir arasını nasıl bir trenle seyehat edeceğim?

Alaşehir İzmir arasını TCDD Devlet Demiryollarına ait DMU tipi trenlerle seyahat edeceksiniz. Basmane Alaşehir Trenleri koltuklu Pulman vagon, Yataklı vagon Yemekli Vagon veya Kompartıman lardan oluşmaktadır.

Alaşehir İzmir tren seferlerinde Yataklı vagon tercihi var mıdır?

İzmir ve Alaşehir den Geçen Bölgesel Trenlerde koltuk tipli Pulman vagonlar, Alaşehir İzmir Kmavi trenlerinde ise Yemekli , Yataklı, tip vagonlarda seyehat edebilirsiniz.

Yataklı Vagon

İzmir Alaşehir treninde Yiyecek içecek bulunur mu?

Basmane Alaşehir Tcdd Bölgesel treninde Yiyecek İçecek servisi bulunmamaktadır. Alaşehir İzmir Tcdd Kmavi trenlerinde ise yemekli vagon vardır.

İzmir Alaşehir Bölgesel Trenleri

İZMİR KALKIŞSAATİALA ŞEHİR KALKIŞSAATİ
izmir↓11:00 13:00Alaşehir↓05:20 06:45
Çiğli↓11:30 13:30Salihli↓06:06 07:30
Menem11:45 13:45Turgutlu↓06:46 08:09
Manisa↓12:27 14:27Manisa↓07:16 08:40
Turgutlu↓12:56 14:56Menem08:02 09:26
Salihli↓13:34 15:34Çiğli↓08:19 09:41
Alaşhr Varış14:19_16:20izmir VARIŞ08:45_10:10

İzmir Uşak Bölgesel Trenleri

İZMİR
KALKIŞ
SAATİUŞAK
KALKIŞ
SAATİ
izmir↓07:40 15:00Uşak↓06:20 16:05
Çiğli08:09 15:30Alaşehir08:40 18:25
Meneme08:24 15:45Salihli09:24 19:09
Manisa09:08 16:28Turgutlu10:03 19:49
Turgutlu09:37 16:58Manisa10:31 20:17
Salihli10:16 17:35Menemn11:14 21:08
Alasehir11:03 18:24Çiğli11:30 21:21
Uşak
Varış
13:10 20:30izmir
Varış
11:57 21:44

Konya Mavi Treni

KONYA KALKIŞHAREKET SAATİİZMİR KALKIŞHAREKET SAATİ
Konya ↓19:00İzmir ↓20:10
Akşehir21:51Çiğli20:35
Afyon23:27Menemen20:50
Uşak01:48Manisa21:33
Alaşehir04:12Turgutlu21:59
Salihli04:43Salihli22:39
Turgutlu05:19Alaşehir23:18
Manisa05:47Uşak01:47
Menemen06:26Afyon04:19
Çiğli06:42Akşehir05:53
İzmir Varış07:07Konya varış08:46