Etiket arşivi: menemen alaşehir tren fiyatları

Alaşehir ↔ Menemen Tren Saatleri

Menemen Alaşehir arası Ekspres ve Bölgesel Trenler ile günlük 4 sefer yapılmaktadır. Menemen’den Kalkan İlk tren hareket saati 08:26’dır. Alaşehir’den Kalkan ilk trenin hareket saati ise 04:09 dur. Menemen Alaşehir tren seferleri yaklaşık 2 saat 16 dk sürmektedir.  Pulman vagon TCDD bilet fiyatları tam 17 ₺ dir.

Menemen – Alaşehir Tren Saatleri

Alaşehir – Menemen Arası Sadece Basmane Uşak, Basmane Alaşehir ve KMavi Treni Çalışmaktadır. Bu Trenlerin Saatleri Aşağıdaki Tabloda gösterilmiştir.

Alaşehir
Kalkış
Tren
Adı
Menemen
Kalkış
04:12 TCDD08:24
05:20TCDD11:45
06:45TCDD13:45
08:40TCDD15:45
18:25TCDD20:50

Alaşehir – Menemen tren kaç saat sürer?

Menemen – Alaşehir arası Tren yolu mesafesi 147 Km olduğundan Kmavi ile tren yolculuğu yaklaşık, 2 saat 16 dk sürmektedir, Alaşehir Menemen tren yolculuk süresi aktarmalı veya aktarmasız oluşuna, diğer İstasyonlara Uğramalı veya ekspres seferlere, Yolcu yoğunluğuna, tren arızalarına, Alaşehir Menemen tren seferi gecikmelerine, tren seferi iptallerine göre değişkenlik gösterebilir.

Menemen Alaşehir Tren yolu güzergahı

Menemen ↔ Alaşehir Tren fiyatları:

  • Bölgesel Tren Ücretleri Gişelerden Öğrenilebilir
  • Mavi Treni  Pulman 17 TL
  • Mavi Treni Puşetli 28 TL
  • Mavi Tren Yataklı Tek kişi 93 TL Çift Kişi 63 TL

ALAŞEHİR – MENEMEN MAVİ TREN FIYATLARI HESAPLA

(Bilet Tarifesi Seçiniz)
Tarife:
 
Bilet Fiyatı:

TCDD Kimlere İndirimli Bilet Tarifesi Uyguluyor?

%50 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 65 Yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar, ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklar Yararlanabilir.

%15 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 60-64 Yaş aralığındaki vatandaşlar, 13-26 yaş arası gençler, gidiş ve dönüş bileti alanlar, Askerler, Basın mensupları ve en az 12 kişiden oluşan gruplar Yararlanabilir.

Ücretsiz Bilet: 0-6 yaş Çocuklar, gazi, Şehit ve birinci derece yakınları, engelliler devlet sporcuları yararlanabilir

Alaşehir tren istasyonu

Trenlerinde kuşetli ve Yataklı vagonları bulunmaktadır.

Menemen Tren garı çalışma saatleri:  06 00 – 22:00 Saatleri Arası Çalışır. Tren istasyonu telefonu? 0 232 832 13 42 dır. Adresi: Esatpaşa Mahallesi, Menemen/İzmir

Alaşehir Tren istasyonu telefonu? 0 236 653 11 14 dir. Tren garı çalışma saatleri: 05:00 – 20:30 Saatleri Arası Açıktır. Adresi: Alaşehir Gar, Yenice Mahallesi, Ziya Gökalp Cd. No:11, Alaşehir/Manisa

Menemen Alaşehir Trenle kaç km? Alaşehir Menemen Arası Tren mesafesi 147 km

Menemen Alaşehir en hızlı rota: 2 sa. 3 dk. (145 km) kalkış: Alaşehir Gar varış: Menemen Gar

Alaşehir – Menemen arasında Nasıl bir trenle seyahat edeceğim?

Menemen – Alaşehir arasını TCDD Devlet Demir yollarına ait DMU tipi trenlerle seyahat edeceksiniz. Alaşehir – Menemen Trenleri koltuklu Pulman vagon, Yataklı vagon Yemekli Vagon Kuşetli Vagon ve Kompartımanlar oluşmaktadır.

2+2 Pulman Vagon

Menemen – Alaşehir tren seferlerinde Yataklı vagon tercihi var mıdır?

Alaşehir ve Menemen dan Geçen Bölgesel Trenlerde koltuk tipli Pulman vagonlar, Menemen – Alaşehir Ekspress trenlerinde ise Yemekli , Yataklı, Örtülü, kuşetli tip vagonlarda seyahat edebilirsiniz.

Alaşehir – Menemen treninde Yiyecek içecek bulunur mu?

Alaşehir – Menemen Tcdd Bölgesel treninde Yiyecek İçecek servisi bulunmamaktadır. Menemen – Alaşehir Tcdd Ekspres Mavi trenlerinde ise yemekli vagon vardır.

Menemen – Alaşehir tren biletini nereden ve nasıl alabilirim?

Bineceğiniz tren Tcdd Bölgesel treni ise Alaşehir tcdd biletinizi sadece Seyehat günü Alaşehir veya Menemen istasyon gişesinden, Anahat Ekspres tren ise internetten veya telefonla alabilirsiniz. Menemen – Alaşehir Çalışan Ekspres Trenler kalabalık olduğundan Tcdd Tren biletinizi önceden ayırtmakta yarar vardır. Alaşehir Tcdd Bölgesel Trenlerin de Tren Biletleri numarasız olup, Rezervasyon yoktur. Menemen – Alaşehir Çalışan Bölgesel Trenler de yolcu sayısı fazla olduğundan Ayakta yolculuk yapma ihtimaliniz yüksektir.

Alaşehir – Menemen Tren saatleri?

Alaşehir dan diğer istasyonlara giden trenlere ait Alaşehir – Menemen Tren seferlerine ve saatlere ulaşmak için yukarıda hazırlanan tablolardan öğrenebilirsiniz Alaşehir Gardan İlk tren 04:12 saatinde Mavi tren hareket etmektedir. Menemen tren istasyonundan ise ilk tren 08:24 saatinde hareket etmektedir.

İZMİR KALKIŞSAATİALA ŞEHİR KALKIŞSAATİ
izmir↓11:00 13:00Alaşehir↓05:20 06:45
Çiğli↓11:30 13:30Salihli↓06:06 07:30
Menem11:45 13:45Turgutlu↓06:46 08:09
Manisa↓12:27 14:27Manisa↓07:16 08:40
Turgutlu↓12:56 14:56Menem08:02 09:26
Salihli↓13:34 15:34Çiğli↓08:19 09:41
Alaşhr Varış14:19_16:20izmir VARIŞ08:45_10:10
KONYA KALKIŞHAREKET SAATİİZMİR KALKIŞHAREKET SAATİ
Konya ↓19:00İzmir ↓20:10
Akşehir21:51Çiğli20:35
Afyon23:27Menemen20:50
Uşak01:48Manisa21:33
Alaşehir04:12Turgutlu21:59
Salihli04:43Salihli22:39
Turgutlu05:19Alaşehir23:18
Manisa05:47Uşak01:47
Menemen06:26Afyon04:19
Çiğli06:42Akşehir05:53
İzmir Varış07:07Konya varış08:46
İZMİR
KALKIŞ
SAATİUŞAK
KALKIŞ
SAATİ
izmir↓07:40 15:00Uşak↓06:20 16:05
Çiğli08:09 15:30Alaşehir08:40 18:25
Meneme08:24 15:45Salihli09:24 19:09
Manisa09:08 16:28Turgutlu10:03 19:49
Turgutlu09:37 16:58Manisa10:31 20:17
Salihli10:16 17:35Menemn11:14 21:08
Alasehir11:03 18:24Çiğli11:30 21:21
Uşak
Varış
13:10 20:30izmir
Varış
11:57 21:44