Etiket arşivi: Menemen İzmir Tren Seferleri

Basmane ↔ Menemen Tren Saatleri

Pandemi nedeniyle hızlı tren hariç tüm tren seferleri 16 Mayıs tarihine kadar durdurulmuştur.

Menemen ↔ Basmane Tren Saatleri

Tren GarıBölgesel Tren SaatleriEkspres Tren Saatleri
İzmir07:40 11:05x
Menemen08:03 21:18x
İzmir Tren Saatlerinde Pandemi nedeniyle Ekspres Trenler Çalışmamaktadır.

Menemen – İzmir Arası Hangi trenler Çalışır? Menemen Basmane Arası Tcdd ye ait Bölgesel Trenlerden Basmane Alaşhr, Basmane Uşk, Trenleri ve Anahat Trenlerinden K Mavi, İzmir Mavi Treni, Karesi Ekspresi, 6 Eylül Treni, 17 Eylül Ekspresi, Ege Ekspresi Hergün karşılıklı 9 sefer Çalışmaktadır.

İzmir Menemen arasında her 10 dakikada bir işleyen izban seferleri vardır.

İki şehir arası TCDD ye ait 6 Ekspres tren 2 Bölgesel tren ile 9 sefer yapılmaktadır. Bu yolculuk olup yaklaşık 1 saat 18 dk sürmektedir. Ekspres Tren Pulman vagon Tcdd bilet fiyatı Tam 5,00 TL

Basmane ↔ Menemen trenle kaç saat Sürer? 

Menemen – İzmir arası Tren yolu mesafesi 38 Km olduğundan tren ile tren yolculuğu yaklaşık, 45 dk sürmektedir, İzmir Menemen tren yolculuk süresi aktarmalı veya aktarmasız oluşuna, diğer İstasyonlara Uğramalı veya ekspres seferlere, Yolcu yoğunluğuna, tren arızalarına, İzmir Menemen tren seferi gecikmelerine, tren seferi iptallerine göre değişkenlik gösterebilir.

Menemen ↔ Basmane Tren fiyatları

  • Menemen Bölgesel Tren Fiyatlarını 444 82 33 e sorunuz Pulman Tam  TL
  • K Mavi Treni Pulman Tam 8,5 TL
  • K Mavi Treni Örtülü Kuşetli 23 TL
  • K Mavi Yataklı Tek kişi TL  90 Çift Kişi 70 TL
  • İzmir Mavi Treni Pulman Tam 8,5 TL
  • Karesi Ekspresi Pulman Tam 3,5 TL
  • 17 Eylül Ekspresi Pulman Tam 3,5 TL
  • 6 Eylül Ekspresi Pulman Tam 3,5 TL

TCDD Kimlere İndirimli Bilet Tarifesi Uyguluyor?

%50 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 65 Yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar, ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklar Yararlanabilir.

%15 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 60-64 Yaş aralığındaki vatandaşlar, 13-26 yaş arası gençler, gidiş ve dönüş bileti alanlar, Askerler, Basın mensupları ve en az 12 kişiden oluşan gruplar Yararlanabilir.

Ücretsiz Bilet: 0-6 yaş Çocuklar, gazi, Şehit ve birinci derece yakınları, engelliler devlet sporcuları yararlanabilir

Menemen İzmir tren biletini nereden ve nasıl alabilirim?

Menemen İzmir arasında Bineceğiniz tren Tcdd Bölgesel treni ise tcdd biletinizi sadece Seyahat günü istasyon gişelerinden , Anahat Ekspres tren ise internetten veya telefonla alabilirsiniz. Menemen İzmir Çalışan Ekspres Trenler kalabalık olduğundan Tcdd Tren biletinizi önceden ayırtmakta Yarar Vardır. Tcdd Bölgesel Trenlerin de Tren Biletleri numarasız olup, Rezervasyon yoktur. İzmir Menemen Çalışan Bölgesel Trenler de yolcu sayısı fazla olduğundan Ayakta yolculuk yapma ihtimaliniz yüksektir.

Menemen İzmir Tren Yolu Güzergahı

Menemen Tren garı çalışma saatleri 06 00 – 22:00 Saatleri Arası Çalışır.

Menemen Tren istasyonu telefonu 0 232 832 13 42 dır.

Basmane Tren garı çalışma saatleri 07:00 – 21:30 Saatleri Arası Açıktır

Basmane Tren istasyonu telefonu 0 232 484 86 38 dır.

İzmir Menemen arasında Nasıl bir trenle seyahat edeceğim?

Menemen İzmir arasını TCDD Devlet Demiryollarına ait DMU tipi trenlerle seyahat edeceksiniz. İzmir Menemen Trenleri koltuklu Pulman vagonlardan oluşmaktadır.

Menemen İzmir tren seferlerinde Yataklı vagon tercihi var mıdır?

İzmir ve Menemen dan Geçen Bölgesel Trenlerde ve ekspres trenlerde koltuk tipli Pulman vagonlar, seyahat edebilirsiniz

İzmir Menemen treninde Yiyecek içecek bulunur mu?

İzmir Menemen Tcdd Bölgesel ve ekspresi treninde Yiyecek İçecek servisi bulunmamaktadır.

Basmane Alaşehir Bölgesel Treni

İzmir KalkışTren SaatleriAlaşehir KalkışTren Saatleri
izmir↓11:05Alaşehir↓05:30
Çiğli↓11:33Salihli↓06:13
Menemen↓11:48Turgutlu↓06:52
Manisa↓12:32Manisa↓07:21
Turgutlu↓13:00Menemen↓08:03
Salihli↓13:39Çiğli↓08:20
Alaşehir Varış14:24izmir Varış08:47
Alaşehir İzmir Basmane Tren Seferleri 18/03/2021 tarihinde düzenlenmiştir. Bu Tren hattındaki en uzun Mesafe Tren Bilet fiyatı 16 TL dir.

Basmane Uşak Bölgesel Treni

İzmir KalkışTren SaatleriUşak KalkışTren Saatleri
izmir↓07:40Uşak↓16:20
Çiğli↓08:10Alasehir↓18:35
Menemen↓08:28Salihli↓19:28
Manisa↓09:12Turgutlu↓20:05
Turgutlu↓09:41Manisa↓20:33
Salihli↓10:20Menemen↓21:18
Alasehir↓11:07Çiğli↓21:34
Uşak
Varış
13:19izmir Varış22:00
Uşak İzmir Tren Seferleri 18/03/2021 de düzenlenmiştir. Bu Tren hattındaki en uzun Mesafe Tren Bilet fiyatı 25 TL dir.

Konya Mavi

KONYA KALKIŞHAREKET SAATİİZMİR KALKIŞHAREKET SAATİ
Konya ↓19:00İzmir ↓20:10
Akşehir21:51Çiğli20:35
Afyon23:27Menemen20:50
Uşak01:48Manisa21:33
Alaşehir04:12Turgutlu21:59
Salihli04:43Salihli22:39
Turgutlu05:19Alaşehir23:18
Manisa05:47Uşak01:47
Menemen06:26Afyon04:19
Çiğli06:42Akşehir05:53
İzmir Varış07:07Konya varış08:46
Mavi Tren Seferleri Pandemiden Dolayı Çalışmamaktadır. Trende yatakli, kusetli, yemekli ve pulman vagonlari bulunmaktadir.

İzmir Mavi

İzmir Kalkış
Tren SaatiAnkara
Kalkış
Tren Saati
Basmane↓18:00Ankara↓20:00
Çiğli18:25Sincan20:19
Menemen18:39Polatlı21:04
Manisa19:21Eskişehir23:18
Akhisar20:06Kütahya00:40
Soma20:47Tavşanlı01:36
Balıkesir22:10Balıkesir05:44
Tavşanlı02:16soma06:55
Kütahya03:08Akhisar07:29
Eskişehir04:32Manisa08:16
Polatlı06:39Menemen09:01
Sincan07:21Çiğli09:17
Ankara Varış07:40İzmir Varış09:42
İMavi Tren Seferleri Pandemiden Dolayı Çalışmamaktadır. Mavi Tren pulman, yataklı ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır

Karesi Ekspresi

BALIKESİR
KALKIŞ
HAREKET SAATİİZMİR
KALKIŞ
HAREKET SAATİ
Balıkesir ↓05:00İzmir ↓17:40
Soma06:18Çiğli18:09
Akhisar06:52Menemen18:23
Manisa07:41Manisa19:04
Menemen08:25Akhisar19:49
Çiğli08:42Soma20:24
İzmir Varış09:09Balıkesir Varış21:41
Karesi Ekspres Tren Seferleri Pandemiden Dolayı Çalışmamaktadır. Karesi Ekspresi Sadece Pulman vagonlardan oluşmaktadır.

6 eylül Ekspresi

İzmir
Kalkış↓
HAREKET SAATİBandırma
Kalkış↓
HAREKET SAATİ
Basmane08:50Bandırma↓08:00
çiğli09:16Balıkesir09:53
Menemen09:32Soma11:10
Manisa10:13Akhisar11:45
Akhisar10:56Manisa12:28
Soma11:33Menemen13:04
Balıkesir12:48Çiğli13:19
Bandırma Varış14:26İzmir Varış13:44
6 Eylül Ekspres Tren Seferleri Pandemiden Dolayı Çalışmamaktadır. Bu Tren Yalnız pulman vagonlardan oluşur.

17 Eylül Ekspresi

izmir
kalkış
HAREKET SAATİbalıkesir
kalkış
HAREKET SAATİ
İzmir↓13:55Bandırma16:00
Çiğli↓14:22Balıkesir17:51
Menemen↓14:36Soma19:12
Manisa15:13Akhisar19:48
Akhisar15:55Manisa20:42
Soma16:30Menemen21:27
Balıkesir17:47Çiğli21:40
Bandırma Varış19:26İzmir Varış22:09
17 Eylül Ekspres Tren Seferleri Pandemiden Dolayı Çalışmamaktadır. Trende Sadece Pulman Vagon bulunmaktadır.

Ege Ekspresi

izmir
kalkış
HAREKET SAATİKÜTAHYA
kalkış
HAREKET SAATİ
İzmir↓06.40Kütahya↓09:40
Çiğli07:10Tavşanlı10:35
Menemen07:24Balıkesir14:40
Manisa08:14Soma16:05
Akhisar09:02Akhisar16:52
Soma09:42Manisa17:43
Balıkesir11:03Menemen18:27
Tavşanlı15:09Çiğli18:45
Kütahya Varış15:59İzmir Varış19:11
Ege Ekspres Tren Seferleri Pandemiden Dolayı Çalışmamaktadır. Trende Sadece Pulman Vagon bulunmaktadır.