Ankara – Sivas hızlı Tren Saatleri

Ankara Sivas güzergahında hizmet verecek olan YHT projesi 4 eylül 2021 tarihinde yolcu taşımaya başlayacaktır. 400 kilometreyi bulan bu hatta sabah ve akşam olmak üzere Ankara Sivas arasında karşılıklı iki sefer yapılacaktır. İlk dönemde Ankara Kırıkkale balışeyh arasında hızlı tren hatta olmadığından konvansiyonel tren hattından yolculuk yapılacaktır. Hızlı tren istasyonları Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve Sivas yerleşimlerinde duracaktır. Yolculuk süresi ilk etapta 3 Saati bulacak. Elmadağ Kırıkkale arasındaki yht güzergahı açıldığında yolculuk süresi 2 Saate inecek.

Sivas – Ankara tren saatleri.

KALKIŞ İSTASYONUGÜNEY EKSPRESİDOĞU EKSPRESİ4 EYLÜL MAVİYHT
Ankara Gar11:2017:5518:55x
Sivas Gar22:5021:4519:15x

Sabahları sivas’tan ve Ankara’dan karşılıklı birer sefer, akşamları da birer sefer olmak üzere gün içi karşılıklı iki sefer hızlı trenikullanabilirsiniz

Sivas Ankara hızlı tren bilet fiyatları

Ankara Sivas arası 400 kilometreyi bulan hızlı tren hattında bilet fiyatının 75 lira olması bekleniyor.

ANKARA – SİVAS YHT TREN FIYATLARI HESAPLA

(Bilet Tarifesi Seçiniz)
Tarife:
 
Bilet Fiyatı:

Tren Bileti İndirimini Hesapla

TCDD Bilet İndirim Oranları?

  • Gidiş-dönüş bilet, öğrenci ve sosyal indirim ne yazıkki %15
  • Çocuk (7-12), ve 65+ yaş ne varki % 50
  • Çocuk (0-6) bu yüzden Ücretsiz

Ankara Sivas tren ile kaç saat sürer?

Ankara Sivas hızlı tren hattı 400 kilometreyi aşan mesafesi ile yaklaşık 2 saat sürüyor sürebilir.

Sivas – Ankara tren ile kaç saat sürer? Ankara – Sivas arası Tren yolu mesafesi 400 Km olduğundan YHT ile tren yolculuğu yaklaşık, 3 saat sürmektedir, Ankara-Sivas tren yolculuk süresi aktarmalı veya aktarmasız oluşuna, diğer İstasyonlara Uğramalı veya ekspres seferlere, Yolcu yoğunluğuna, tren arızalarına, Ankara – Sivas hızlı tren seferi gecikmelerine, YHT seferi iptallerine göre değişkenlik gösterebilir.

Sivas – Ankara arasında Nasıl bir trenle seyahat edeceğim? Sivas – Ankara yht istasyonlarından geçen tüm Trenler TCDD Devlet Demiryollarına Yüksek Hızlı trenlerdir. Bu Trenler koltuklu Pulman tipli vagonlardır.

Ankara – Sivas hızlı tren seferlerinde Yataklı vagon tercihi var mıdır?

Sivas ve Ankara tren garlarından Geçen Yht trenlerde Sadece Pulman koltuklu tip vagon bulunmaktadır.

Sivas – Ankara Hızlı treninde Yiyecek içecek bulunur mu?

Sivas – Ankara yht treninde Yiyecek İçecek servisi bulunmaktadır. Ayrıca Hızlı trenlerde yemekli vagon bulunmaktadır

Ankara – Sivas hızlı tren biletini nereden ve nasıl alabilirim?

Bineceğiniz tren Yüksek hızlı tren olduğundan tcdd biletinizi Ankara veya Sivas yht garından, internetten veya telefonla alabilirsiniz. Yüksek Hızlı Trenler de Tren Biletleri numaralı olup, Rezervasyon yapılır. Ankara – Sivas Çalışan Hızlı Trenler kalabalık olduğundan hızlı Tren biletinizi önceden ayırtmakta Yarar Vardır.

Sivas – Ankara hızlı Tren saatleri?

Ankara – Sivas hızlı Tren seferleri ne ve saatlere ulaşmak için yukarıdaki tren saatleri tablosunu kullanabilirsiniz. Ankara istasyondan İlk hızlı tren 06: saatinde hareket etmektedir. Sivas gardan ise ilk tren 07:saatinde hareket etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.