Kategori arşivi: Haber

Tavşanlı – Ankara Tren Saatleri

TCDD Tren saatleri tablosu güncellenmiştir.

Ankara-Tavşanlı Tren Saatleri

İzmir Kalkış
Tren SaatiAnkara
Kalkış
Tren Saati
Basmane↓18:55Ankara↓20:30
Çiğli19:19Sincan20:50
Menemen19:35Polatlı21:36
Manisa20:15Eskişehir23:50
Akhisar20:58Kütahya01:04
Soma21:39Tavşanlı01:47
Balıkesir23:02Balıkesir05:33
Tavşanlı02:44soma06:50
Kütahya03:29Akhisar07:28
Eskişehir04:55Manisa08:15
Polatlı07:09Menemen09:07
Sincan08:04Çiğli09:25
Ankara Varış08:21İzmir Varış09:50
İMavi Tren Seferleri Mavi Tren pulman, yataklı ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Güncel Temmuz 2021

Tavşanlı Ankara Tavşanlı Arası Anahat Trenlerinden Mavi Tren Hergün Çalışmaktadır.

Ankara şehir garından mavi tren 20:30 saatinde hareket etmekte olup, Tavşanlı istasyonundan ise mavi tren 02:44 saatinde hareket etmektedir. Yolculuk suresi 6 saati bulmaktadır. İki şehir arası her gün karşılıklı 1 tren çalışmakta olup bilet fiyatları 33 Tl den başlamaktadır.

Tavşanlı – Ankara Tren Fiyatları

  • Mavi Tren Tam Bilet:33 TL

ANKARA – TAVŞANLI MAVİ TREN FIYATLARI HESAPLA

(Bilet İndirimi Seçiniz)
Tarife:
 
Bilet Fiyatı:

TCDD Kimlere İndirimli Bilet Tarifesi Uyguluyor?

%50 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 65 Yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar, ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklar Yararlanabilir.

%15 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 60-64 Yaş ve 13-26 yaş aralığındaki vatandaşlar, gidiş ve dönüş bileti alanlar, TSK, Basın, TCDD, MEB Personeli, en az 12 kişiden oluşan gruplar Yararlanabilir.

Ücretsiz Bilet: 0-6 yaş Çocuklar, gazi, Şehit ve birinci derece yakınları, engelliler devlet sporcuları yararlanabilir

Tren fiyatları eksik veya yanlış olabilir. Bu durumda Tcdd’ye ait 444 82 33 no lu telefondan veya bu sayfada verilen istasyon numaralarından öğrenebilirsiniz.

Ankara ↔ Tavşanlı trenle kaç saat Sürer?

İki istasyon Arası Trenle Yaklaşık 5 Saat sürmektedir. Ankara – Tavşanlı arası Tren yolu mesafesi 360 Km olduğundan Mavi treni ile tren yolculuğu yaklaşık, 6 saat 13 dakika sürmektedir, Bu hatta tren yolculuk süresi aktarmalı veya aktarmasız oluşuna, diğer İstasyonlara uğramalı veya ekspres seferlere, yolcu yoğunluğuna, tren arızalarına, tren seferi gecikmelerine, tren seferi iptallerine göre değişkenlik gösterebilir.

Tavşanlı Ankara Trenle kaç km? Şehirler Arası Tren mesafesi 331 km dir.

Ankara Garından Tavşanlı tren istasyonuna ve Tavşanlı Garından Ankara Tren istasyonuna her gün 1 Tren seferi düzenlenir. Trende Yataklı vagon bulunmaktadır.

Tavşanlı Tren istasyonu telefonu? 0274 6141036 dır Tren garı çalışma saatleri 7/24 Saatleri Arası Açıktır. Adresi Tavşanlı Tren Garı, Tavşanlı/Kütahya

Ankara Tren istasyonu telefonu? 0 312 309 05 15/336 dır Tren garı çalışma saatleri: 7/24 Saatleri Arası Açıktır. Adresi Ankara Gar, Anafartalar Mahallesi, Altındağ/Ankara

Ankara Tavşanlı arasında Nasıl bir trenle seyahat edeceğim?

Ankara ve Tavşanlı den geçen Mavi Trenler TCDD Devlet Demir yollarına ait DMU tipi trenlerle seyahat edeceksiniz. Trenlerde koltuklu Pulman vagon Yataklı vagon, Yemekli vagon ve kuşetli vagon vardır

Tavşanlı Ankara tren seferlerinde Yataklı vagon tercihi var mıdır?

Ankara ve Tavşanlı dan Geçen Mavi trenlerde Yemekli, Yataklı, Örtülü, kuşetli tip vagonlarda seyahat edebilirsiniz.

Tavşanlı Ankara treni nde Yemekli Vagon bulunur mu?

Ankara Tavşanlı Tcdd trenlerinde Yiyecek İçecek servisi bulunmaktadır. Tcdd Anahat trenlerinde ayrıca yemekli vagon vardır.

Ankara Tavşanlı tren biletini nereden ve nasıl alabilirim?

Bineceğiniz tren Mavi Ekspres trenidir. Ankara veya Tavşanlı istasyon gişesinden, internetten veya telefonla alabilirsiniz. Anahat Tcdd Trenlerin de Tren Biletleri numaralı olup, Rezervasyon Vardır. Ekspres Trenler kalabalık olduğundan Tcdd Tren biletinizi önceden ayırtmakta Yarar Vardır.

Ankara garı tren saatleri

Ankara Tavşanlı Mavi Tren saatleri?

Ankara Tavşanlı Tren seferlerine ve saatlerine ulaşmak için baş taraftaki tren saatleri tablosunu kullanabilirsiniz. Ankara şehir garından ilk tren 20:00 saatinde hareket etmekte olup, Tavşanlı istasyonundan ise ilk tren 03:08 saatinde hareket etmektedir.

Tren Saatleri Sonu

Örtülü kuşetli Vagon

Örtülü kuşetli vagon nedir özellikleri nelerdir

Örtülü kuşetli vagon tipleri trenlere göre farklılık gösteren vagon tiplerindendir.

  • Genel olarak vagon yapısında 4’kişilik kompartımanlar yer alır. Bu kompartımanlar içerisinde 2’şerli karşılıklı koltuklar bulunur. Bu koltukların kemerleri çözüldüğünde kompartıman içinde 4 adet yatak oluşur. Temiz ve örtüleri yer alan bu vagonlarda seyahat yolcular için hem keyifli hem de dinlendiricidir.
  • Vagon içerisinde yer alan koltukların ortasında katlanabilir masa yer alır.
  • Yolcuların bagajlarını rahat bir şekilde yerleştirmeleri için bagaj yeri mevcuttur.
  • Vagon içerisinde WC, lavabo, elektrik prizi yer alır.
  • Kompartımanlar içeriden kitlenebilir fakat dışarıdan kitlenmemektedir.
  • Bu vagonlarda evcil hayvan taşımaya izin yoktur.
  • Doğu Ekspresi kuşetli vagon fiyatı: 64.50 TL
  • Güney Kurtalan Ekspresi kuşetli vagon fiyatı: 61.50 TL
  • Van Gölü Ekspresi kuşetli vagon fiyatı: 64.50 TL

YHT günlük yolcu sayıları

Yüksek hızlı tren ankara-istanbul arasında her seferinde 410 yolcu taşımaktadır. Ortalama ankara-istanbul arasında karşılıklı günlük 16 sefer yapan YHT 7000 ne yakın kişiyi taşımaktadır. Hızlı trenler seferinde 1000 TL elektrik harcamaktadır. Dolayısıyla hızlı tren yolculuğu kişi başı 2,5 TL ile çok ekonomiktir

Türkiye’de 4 hızlı tren hattında seferlerini yapan yht ile şimdiye kadar 50 milyon insan tren ile yolculuk yaptı.
Bu yolcuların 14 milyonu ankara-konya hattında 17 milyonu ankara-eskişehir hattında 13 milyonu ankara-istanbul hattında 4 milyonu ise konya-eskişehir hattında yolculuk yaptı.
Günlük olarak konya-ankara hattında 6000 eskişehir-ankara hattında 4000 istanbul-ankara hattında 9000 eskişehir-konya hattında 3000 yolcu seyahatini tamamlanmıştır

Hızlı tren tren saatleri 20 Ağustos 2020 da yine değişti.

Ankara-istanbul eskişehir-konya hattında çalışan hızlı tren seferleri Kurban Bayramı bitmesi nedeniyle tekrar normale döndü. Kurban Bayramı öncesi yaşanacak yoğunluk nedeniyle ankara-istanbul arasında hizmet veren YHT seferleri ne ek bir sefer daha konulmuştu.

20 Ağustos 2019 tarihi itibarıyla Bayram dolayısı ile konulan ek sefer iptal edilip ankara-istanbul arasında 8 istanbul-konya arasında 3 sefer tekrar hizmete girmiştir. Yeniden düzenlenen hızlı tren saatleri aşağıya çıkarılmıştır.

01/08/2021 den itibaret geçerli
01/08/2021 den itibaret geçerli

Ankara’dan ilk hızlı tren 06:00, polatlı’dan İlk YHT 06:41, eskişehir’den 06 20 bozüyük’ten 07 47 bilecik’ten 08 09 Konya’dan 06 20 adapazarı’ndan 08 30 gebze’den 0738 izmit’ten 0810 bakırköy’den 06 15 söğütlüçeşme’den 0647 bostancı’dan 06 56pendik’ten 07 18 İstanbul halkalı’dan 06 00 saatlerinde hareket etmektedir

Antalya – Konya hızlı tren Hattı Raporu Yayınlandı

Alanya ve Antalya yı Konya ya bağlayan proje sona yaklaşıldı.

Antalya-Alanya ve Alanya da uzun senelerdir konuşulan hızlı tren, TCDD hızlı tren projeleri kapsamına girdi. Antalya ve Alanya yı Anadolu’ya bağlayacak iki hızlı tren hattı projesi bulunuyor. Biri Eskişehir üzerinden Ankara ( Afyon ısparta Burdur Eskişehir Ankara) diğeri Konya üzerinden Kayseri’ye Kapadokya bölgesinden geçen iki hızlı tren projesi üzerinde uzun senelerdir. çalışılıyor.

İki proje üzerinde güzergah belirleme çalışmaları surerken, Konya üzerinden gerçekleştirilmesi planlanan hatla ilgili Çed raporu olumlu çıktı.

Antalya hızlı tren projeleri

Konya Çevre ve İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan çed raporu, Konya Karatay, Meram, Selçuklu, Akören, Çumra, Beyşehir, Seydişehir, Emirgazi den geçecek olan Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya, Antalya güzergahlı Hızlı Tren projesine ÇED onayı verildi

Hızlı trene Bayramda Ek Sefer

2017 Ramazan Bayramı’nda ek YHT seferleri

Tcdd den yapılan Açıklamaya göre; 2017 Ramazan Bayramı nedeniyle artan yolcu talebinin karşılanabilmesi amacıyla ek hızlı seferleri konulacağı belirtilerek, “23,24, 27 Haziran tarihlerinde, İstanbul-Ankara, Ankara-İstanbul  arasında karşılıklı olarak ilave koyulacak seferler, Pendik’ten saat 18.40‘ta Ankara’dan ise saat 12.40’ta hareket edecek” ifadeleri kullanıldı.