Etiket arşivi: Alaşehir İzmir Tren Fiyatları

İzmir – Alaşehir Tren Saatleri

Pandemi nedeniyle şehirler arası ekspres tren seferleri durdurulmuştur. YHT ve bölgesel trenler çalışmaktadır.

İzmir – Alaşehir Tren Saatleri

Tren Garı KalkışBölgesel Tren SaatleriMavi Tren Saatleri
İzmir Basmane07:40 11:05x
Alaşehir05:30 18:35x
Alaşehir İzmir Tren Saatleri mart 2021 de güncelleniştir.

İki istasyon arası bölgesel trenlerden Basmane Alaşehir , Basmane Uşak ve Ekspres trenlerden K Mavi treni Çalışmaktadır.

İzmir Basmane garı Alaşehir Garı arası karşılıklı TCDD’ye ait 3 tren ile pandemi den dolayı 2 sefer yapılmaktadır. İstasyonlar arası tren ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. trenlerin pulman vagon bilet fiyatları tam bilet 16 TL’dir. Alaşehir’den hareket eden ilk trenin saati 05:30 dur. Bu tren express tren olup, İzmir Basmane den hareket eden ilk trenin hareket saati ise 07:40 bölgesel trendir.

izmir Alaşehir Tren yolu güzergahı

İzmir Alaşehir Tren saatleri İzmir den diğer istasyonlara giden trenlere ait İzmir Alaşehir Tren seferleri ne ve saatlere ulaşmak için yukarıda hazırlanan tablolardan öğrenebilirsiniz İzmir den İlk tren 08:40 saatinde hareket etmektedir. Alaşehir dan ise ilk tren 04:09 saatinde hareket etmektedir.

İzmir ↔ Alaşehir Tren fiyatları kaç liradır?

İzmir Bölgesel Tren Ücretleri Gişelerden Öğrenilebilir. Aşağıda bu istasyonlarin telefon numaraları vardır.

  • Bölgesel Tren Fiyatı Tam Bilet: 16 TL
  • Mavi Treni  Pulman 17 TL
  • Mavi Tren Yataklı 104+17 TL

ALAŞEHİR – İZMİR TREN FIYATLARI HESAPLA

(Bilet İndirimi Seçiniz)
Tarife:
 
Bilet Fiyatı:

TCDD Kimlere İndirimli Bilet Tarifesi Uyguluyor?

%50 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 65 Yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar, ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklar Yararlanabilir.

%15 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 60-64 Yaş ve 13-26 yaş aralığındaki vatandaşlar, gidiş ve dönüş bileti alanlar, TSK, Basın, TCDD, MEB Personeli, en az 12 kişiden oluşan gruplar Yararlanabilir.

Ücretsiz Bilet: 0-6 yaş Çocuklar, gazi, Şehit ve birinci derece yakınları, engelliler devlet sporcuları yararlanabilir

Tren fiyatları eksik veya yanlış olabilir. Bu durumda Tcdd’ye ait 444 8233 no lu telefondan veya bu sayfada verilen istasyon numaralarından öğrenebilirsiniz.

Alaşehir İzmir tren biletini nereden ve nasıl alabilirim?

Alaşehir İzmir arasında Bineceğiniz tren Tcdd Bölgesel treni ise tcdd biletinizi sadece Seyehat günü istasyon gişelerinden temin edebilirsiniz.

Tcdd Bölgesel Trenlerin de Tren Biletleri numarasız olup, Rezervasyon oktur. İzmir Basmane Çalışan Bölgesel Trenler de yolcu sayısı fazla olduğundan Ayakta yolculuk yapma ihtimaliniz yüksektir.

Yolculuğunuzu Kmavi treni ile yapacak iseniz ise Biletinizi internetten veya telefonla alabilirsiniz. Alaşehir İzmir Çalışan Ekspres Trenler kalabalık olduğundan Tcdd Tren biletinizi önceden ayırtmakta Yarar Vardır.

İzmir Basmane tren garı

Alaşehir – İzmir tren kaç saat sürer?

İzmir Alaşehir arası Tren yolu mesafesi 132 Km olduğundan Kmavi ile tren yolculuğu yaklaşık, 2 saat 27 dk sürmektedir, Alaşehir İzmir tren yolculuk süresi aktarmalı veya aktarmasız oluşuna, diğer İstasyonlara Uğramalı veya ekspres seferlere, Yolcu yoğunluğuna, tren arızalarına, Alaşehir Basmane tren seferi gecikmelerine, tren seferi iptallerine göre değişkenlik gösterebilir.

Alaşehir Tren garı çalışma saatleri nasıl?

Alaşehir tren garı gündüz 05:00 – 20:30 Saatleri Arası Çalışır

Alaşehir Tren istasyonu telefonu kaçtır?

Alaşehir tren gar iletişim ve rezervasyon telefonu 0 236 653 11 14  dır

Alaşehir tren garı Adresi:

Alaşehir Gar, Yenice Mahallesi, Ziya Gökalp Cd. No:11, Alaşehir/Manisa

Basmane Tren garı çalışma saatleri?

Basmane tren garı 07:00 – 21:30 Saatleri Arası Çalışır

İzmir Basmane Tren istasyonu telefonu kaç? 

İzmir Basmane tren garı iletişim ve rezervasyon telefon numarası 0 232 484 86 38 dır Adresi: Basmane Gar, Etiler Mah. Basmane,, Anafartalar Cd., Konak/İzmir

İzmir Basmane Alaşehir en hızlı Rota: 1 sa. 50 dk. (133 km) kalkış: Alaşehir Gar varış: Basmane Gar

İzmir-Alasehir arasını nasıl bir trenle seyehat edeceğim?

Alaşehir İzmir arasını TCDD Devlet Demiryollarına ait DMU tipi trenlerle seyahat edeceksiniz. Basmane Alaşehir Trenleri koltuklu Pulman vagon, Yataklı vagon Yemekli Vagon veya Kompartıman lardan oluşmaktadır.

Alaşehir İzmir tren seferlerinde Yataklı vagon tercihi var mıdır?

İzmir ve Alaşehir den Geçen Bölgesel Trenlerde koltuk tipli Pulman vagonlar, Alaşehir İzmir Kmavi trenlerinde ise Yemekli , Yataklı, tip vagonlarda seyehat edebilirsiniz.

Yataklı Vagon

İzmir Alaşehir treninde Yiyecek içecek bulunur mu?

Basmane Alaşehir Tcdd Bölgesel treninde Yiyecek İçecek servisi bulunmamaktadır. Alaşehir İzmir Tcdd Kmavi trenlerinde ise yemekli vagon vardır.

İzmir Alaşehir Bölgesel Trenleri

İzmir KalkışTren SaatleriAlaşehir KalkışTren Saatleri
izmir↓11:05Alaşehir↓05:30
Çiğli↓11:33Salihli↓06:13
Menemen↓11:48Turgutlu↓06:52
Manisa↓12:32Manisa↓07:21
Turgutlu↓13:00Menemen↓08:03
Salihli↓13:39Çiğli↓08:20
Alaşehir Varış14:24izmir Varış08:47
Alaşehir İzmir Basmane Tren Seferleri Mayıs 2021 tarihinde düzenlenmiştir. Bu Tren hattındaki en uzun Mesafe Tren Bilet fiyatı 16 TL dir.

İzmir Uşak Bölgesel Trenleri

İzmir KalkışTren SaatleriUşak KalkışTren Saatleri
izmir↓07:40Uşak↓16:20
Çiğli↓08:10Alasehir↓18:35
Menemen↓08:28Salihli↓19:28
Manisa↓09:12Turgutlu↓20:05
Turgutlu↓09:41Manisa↓20:33
Salihli↓10:20Menemen↓21:18
Alasehir↓11:07Çiğli↓21:34
Uşak
Varış
13:19izmir Varış22:00
Uşak İzmir Tren Seferleri Mayıs 2021 de düzenlenmiştir. Bu Tren hattındaki en uzun Mesafe Tren Bilet fiyatı 25 TL dir.

Konya Mavi Treni

KONYA KALKIŞHAREKET SAATİİZMİR KALKIŞHAREKET SAATİ
Konya ↓19:00İzmir ↓20:10
Akşehir21:51Çiğli20:35
Afyon23:27Menemen20:50
Uşak01:48Manisa21:33
Alaşehir04:12Turgutlu21:59
Salihli04:43Salihli22:39
Turgutlu05:19Alaşehir23:18
Manisa05:47Uşak01:47
Menemen06:26Afyon04:19
Çiğli06:42Akşehir05:53
İzmir Varış07:07Konya varış08:46
Mavi Tren Seferleri Pandemiden Dolayı Çalışmamaktadır. Trende yatakli, kusetli, yemekli ve pulman vagonlari bulunmaktadir. Güncel Mayıs 2021