Ankara – Adana Tren Saatleri

Anasayfa » Ankara – Adana Tren Saatleri

Ankara – Adana Tren Kalkış Saatleri

Güncel Ankara – Adana Tren Saatleri ve bileti. Garlar arasında haftanın her günü YHT ve Konya aktarmalı Toros Ekspresi ile 1 sefer yapılmaktadır. Hızlı Tren istasyondan 12.20 saatinde kalkış yapıp aktarmalı bir yolculuktan sonra Adana’ya varmaktadır.

Ankara >AdanaTrenFiyat
12:2022:06YHT + Toros₺400

Ankara – Adana trenle kaç saat?

Konya Aktarmalı trenler ile yolculuk 9 saat 46 dakika sürmektedir.

Ankara – Adana Tren Bileti fiyatları

En ucuz tren bileti 400 TL’dir. Bununla birlikte bilet indirimi yolcu türüne göre değişiklik göstermektedir.

Tren Bileti İndirim Oranları

  • Adana Gidiş Dönüş bilet ve ayrıca öğrenci ve sosyal indirim %15
  • Çocuk (7-12), ve 65+ yaş  %50
  • Çocuk (0-6) bu yüzden Ücretsiz

Ankara – Adana arası tren ile nasıl gidilir?

İki şehir arası direk tren seferi şimdilik yoktur. Ancak Ankara’dan Adana’yı birbirine bağlayan Konya garından aktarma yaparak, yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Öncelikle Trenle Ankara’dan Konya’ya gitmelisiniz. Sonrasında Adana’ya giden trenlerin saatlerini inceleyip, aktarma sırasındaki mola süresinizi ayarlayabilirsiniz. Güzergahınız sırasıyla Ankara Konya Karaman ve Adana olacaktır. Trenler genellikle 2+1 koltuklu pulman tip vagonlardan oluşur. Üstelik vagonlarda WC, klima ve elektrik prizi vardır. Ayrıca hızlı trende yemekli olup ve yataklı vagon bulunmamaktadır.

Kalkış ŞehriAnkara
AktarmaKonya
Varış ŞehriAdana
Mesafe688,9 km
En Popüler TrenYHT
Günlük Sefer Sayısı1 Sefer
Bilet RezervasyonVar
Yataklı VagonYok
Yemekli VagonYHT
Seyahat FirmasıTCDD

TCDD İşletmesindeki Diğer Tren Seferleri

Ankara – Adana Güzergah ve Durakları

Konya Yüksek Hızlı Treni, Ankara Şehir garından kalkış yapar. Devamında Eryaman YHT Garı, Polatlı YHT Garı, Selçuklu YHT istasyonlarında duruş yaparak Konya garında seferini tamamlar. Moladan sonra Toros Ekspresine aktarma yaparak Çumra istasyonu, Arıkören, Karaman yht garı, Sudurağı, Ayrancı’da durur. Sonrasında Ereğli, Çakmak, Osmancık, Ulukışla, Gümüş, Çiftehan, Pozantı garı, Belemedik, Hacıkırı, Karaisalıbucağı, Kelebek’de durur. Devamında Durak, Yenice, Şehitlik, Şakirpaşa İstasyonlarında duruş yaparak en son Adana şehir garında seferini tamamlar.

Ankara Adana Tren
Ankara Adana Güzergahı

Tren Bileti Nasıl Alınır?

Sitemiz size en iyi Ankara – Adana Tren Saatleri ve bilet fiyatlarını bulmanızı sağlar. Ayrıca Ankara Tren Garı 06.00 – 22.00 saatleri arası çalışmakta olup, telefonu (0312) 309 05 15/336’dır. Adana’ya tren bileti satın almak için 4448233’ü arayınız veya e-bilet sitesini ziyaret ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir