Ekspres Tren

Ekspres Tren, Tcdd’ye bağlı Anahat trenlerde denir. Bu trenlerde koltuklar daha rahat olup genelde yemekli ve yataklı vagonlara sahiptirler. Tren özelliklerine tren ismine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Konya Maviİzmir MaviKaresi
Ege Ekspresi6 eylül17 Eylül
Pamukkale EkspToros EkspDoğu Eksp
Van Gölü Gny KurtalanFırat Eks
Erciyes EkspresiAnkara EksTuristik Ekspres
Boğaziçi EkspTuristik DoğuTuristik Göller
4 Eylül MaviGüney Ekspresi

Ekspres Tren ve Anahat trenlerde vagon çeşitleri

Pulman Vagon: Genelde 2+1 veya 2+2 koltuk sıralarından oluşur. Ayrıca vagonlarda elektrik pirizi ve wc bulunmaktadır.

Kuşetli Vagon: Bu vagon tipleri 4’kişilik kompartımanlardan oluşur. kompartımanlar içerisinde 2’şerli karşılıklı koltuklar vardır. Bu koltukların kemerleri çözüldüğünde 4 adet yatağa dönüşür.

Yemekli Vagon: Karşılıklı oturulabilecek masalarla donatılmış bu vagon bir restaurant görünümü oluşturulmuştur. Sabah öğlen ve akşam karnınızı doyurabileceğiniz menülerle hizmet vermektedirler. Menü içerisinde kahvaltı, çorba, sıcak yiyecekler (köfte vb.), soğuk sandviçler ve sıcak veya soğuk içecekler yer alır.

Yataklı Vagon:Yataklı vagonlarda 2 kişinin rahat uyuyabilmesi için tasarlanmış odalar bulunmaktadır.

SeferSefer
İzmir Konya (Mavi) Konya İzmir (Mavi)
İzmir Ankara (Mavi) Ankara İzmir (Mavi)
İzmir Eskişehir (Ege) Eskişehir İzmir (Ege)
İzmir Bandırma (6 Eylül)Bandırma İzmir (17 Eylül)
İzmir Isparta (Göller)Isparta İzmir (Göller)
Ankara Kars (Doğu)Kars Ankara (Doğu)
Ankara Tatvan (Van Gölü)Tatvan Ankara (Vangölü)
Ankara Kurtalan (Kurtalan)Kurtalan Ankara (Kurtalan)
Ankara İstanbul (Ankara Eks)İstanbul Ankara (Ankara Eks)
Ankara Malatya (4 Eylül Mavi)Malatya Ankara (4 Eylül Mavi)
Adana Konya (Toros)Konya Adana (Toros)
Adana Elazığ (Fırat)Elazığ Adana (FIrat)
Adana Kayseri (Erciyes)Kayseri Adana (Erciyes)
Denizli Eskişehir (Pamukkale)Eskişehir Denizli (Pamukkale)
Anahat Tren Saatleri 2022

Güney Ekspres Tren

Ankara KalkışHareket SaatiMalatya KalkışHareket Saati
Ankara11:20Malatya18:57
Kırıkkale13:17Hekimhan20:08
Yerköy15:13Sivas23:05
Şefeatlı15:59Şarkışla01:05
Kayseri18:57Kayseri03:17
Şarkışla20:59Şefaatlı06:09
Sivas22:35Yerköy07:02
Hekimhan01:59Kırıkkale09:01
Malatya Varış03:12Ankara Varış11:11
Güney Ekspresi Tren Saatleri Güney Ekspresi 2+1 pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır. 12 Aralık 2021

Konya Mavi

Konya KalkışHareket Saatiİzmir KalkışHareket Saati
Konya ↓19:00İzmir ↓19:55
Akşehir21:32Çiğli20:20
Afyon23:06Menemen20:41
Uşak01:41Manisa21:31
Alaşehir04:11Turgutlu22:00
Salihli04:44Salihli22:37
Turgutlu05:22Alaşehir23:16
Manisa05:56Uşak01:48
Menemen06:42Afyon04:32
Çiğli07:00Akşehir05:54
İzmir Varış07:26Konya varış08:28
Mavi Tren Seferleri Trende yataklı, kuşetli, yemekli ve pulman vagonlar bulunmaktadır. Güncel 2022

İzmir Mavi 

İzmir Kalkış
Tren SaatiAnkara
Kalkış
Tren Saati
Basmane↓19:05Ankara↓21:00
Çiğli19:33Sincan21:26
Menemen19:54Polatlı22:10
Manisa20:42Eskişehir00:20
Akhisar21:25Kütahya01:29
Soma22:00Tavşanlı02:17
Balıkesir23:40Balıkesir05:33
Tavşanlı03:21soma06:09
Kütahya04:08Akhisar08:02
Eskişehir05:33Manisa08:54
Polatlı07:37Menemen09:41
Sincan08:28Çiğli09:59
Ankara Varış08:59İzmir Varış10:26
Mavi Tren Seferleri Mavi Trende pulman, yataklı ve yemekli vagon seçenekleri bulunur. 2022

Karesi Ekspres Tren

BALIKESİR
KALKIŞ
HAREKET SAATİİZMİR
KALKIŞ
HAREKET SAATİ
Balıkesir ↓05:00İzmir ↓17:40
Soma06:18Çiğli18:09
Akhisar06:52Menemen18:23
Manisa07:41Manisa19:04
Menemen08:25Akhisar19:49
Çiğli08:42Soma20:24
İzmir Varış09:09Balıkesir Varış21:41
Karesi Ekspres Tren Seferleri Pandemiden Dolayı Çalışmamaktadır. Karesi Ekspresi Sadece Pulman vagonlardan oluşmaktadır. Güncel Ekim 2021

Ege Ekspres Tren

İzmir
kalkış
Hareket SaatiEskişehir kalkışHareket Saati
İzmir↓06:40Eskişehir↓08:30
Çiğli07:08Kütahya09:46
Menemen07:26Tavşanlı10:31
Manisa08:10Balıkesir14:18
Akhisar08:59Soma15:38
Soma09:38Akhisar16:22
Balıkesir11:20Manisa17:33
Tavşanlı14:53Menemen18:17
Kütahya15:41Çiğli18:34
Eskişehir Varış16:52İzmir Varış19:02
Ege Ekspres Tren Seferleri Trende Sadece Pulman Vagon bulunmaktadır. Güncel 12 Aralık 2021

6 Eylül Treni

İzmir
Kalkış↓
SaatiBandırma
Kalkış↓
Saat
Basmane09:15Bandırma↓16:05
çiğli09:44Balıkesir17:43
Menemen10:05Soma19:01
Manisa10:53Akhisar19:36
Akhisar11:36Manisa20:19
Soma12:15Menemen21:06
Balıkesir13:34Çiğli21:23
Bandırma Varış15:08İzmir Varış21:50
6 Eylül Ekspres Tren Seferleri, Tren Yalnız pulman vagonlardan oluşur. Güncel 2022

17 Eylül Ekspres Tren

İzmir Kalkış↓SaatBandırma Kalkış↓Saat
Basmane09:15Bandırma↓16:05
çiğli09:44Balıkesir17:43
Menemen10:05Soma19:01
Manisa10:53Akhisar19:36
Akhisar11:36Manisa20:19
Soma12:15Menemen21:06
Balıkesir13:34Çiğli21:23
Bandırma Varış15:08İzmir Varış21:50
17 Eylül Ekspres Tren Seferleri, Tren Yalnız pulman vagonlardan oluşur. Güncel 2022

Pamukkale Ekspresi

Denizli KalkışHareket SaatiEskişehir KalkışHareket Saati
Denizli ↓10:15Eskişehir ↓10:55
Sandıklı13:38Kütahya12:10
Afyon15:04Afyon14:00
Kütahya17:06Sandıklı15:20
Eskişehir Varış18:15Denizli Varış18:48
Pamukkale Ekspres Tren Seferleri Trende sadece pulman vagon bulunmaktadır. Güncel 12 Aralık 2021

Toros Ekspresi

Konya KalkışSaatiAdana KalkışSaati
Konya ↓15:15Adana ↓07:45
Karaman16:49Pozantı09:05
Ereğli18:25Ulukışla10:40
Ulukışla19:28Ereğli11:30
Pozantı20:17Karaman12:59
Adana Varış21:54Konya Varış14:22
Toros Ekspresi Pandemiden dolayı çalışmamaktadır. Tren Seferleri Tamamen Pulman vagonlardan oluşur. Güncel 2022

Doğu Ekspres Tren

Ankara
Kalkış
Hareket SaatiKars
Kalkış
Hareket Saati
Ankara↓17:55Kars↓08:00
Kırıkkale19:42Erzurum12:10
Kayseri01:15Erzincan16:17
Sivas05:00Divriği19:34
Divriği08:31Sivas22:05
Erzincan11:50Kayseri02:39
Erzurum16:06Kırıkkale08:01
Kars Varış20:10Ankara Varış10:08
Doğu Ekspresi Tren Seferleri Doğu Ekspresi pulman, kuşetli ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Güncel 2022

Van Gölü Ekspres Tren

Ankara KalkışTren SaatiTatvan KalkışTren Saati
Ankara11:20Tatvan08:40
Kırıkkale13:17Muş10:17
Yerköy15:13Genç12:13
Şefaatlı15:59Elazığ15:45
Kayseri18:57Malatya18:57
Şarkışla20:59Hekimhan20:08
Sivas22:35Sivas23:05
Hekimhan01:59Şarkışla01:05
Malatya03:32Kayseri03:17
Elazığ06:34Şefaatlı06:09
Genç09:08Yerköy07:02
Muş11:06Kırıkkale09:01
Tatvan Varış12:37Ankara Varış11:11
Van Gölü Ekspresi Ankara-Tatvan arasında haftada 2 gün çalışır. Ankara’dan Salı ve Pazar günleri, Tatvan’dan ise Salı ve Perşembe günleri hareket etmektedir. Van Gölü Ekspresi pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Güncel 12 Aralık 2021

Güney Kurtalan Ekspresi

Ankara KalkışTren SaatiKurtalan KalkışTren Saati
Ankara11:20Kurtalan08:10
Kırıkkale13:17Batman09:56
Yerköy15:13Bismil11:04
Şefaatlı15:59Diyarbakır12:30
Kayseri18:57Ergani13:56
Şarkışla20:59Malatya18:57
Sivas22:35Hekimhan20:08
Hekimhan01:59Sivas23:05
Malatya03:32Şarkışla01:05
Ergani08:12Kayseri03:17
Diyarbakır09:56Şefaatlı06:09
Bismil11:06Yerköy07:02
Batman12:17Kırıkkale09:01
Kurtalan Varış13:58Ankara Varış11:11
Güney Kurtalan Ekspresi Ankara-Kurtalan arasında haftanın 5 günü çalışır. Ankara’dan pazartesi, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri, Kurtalan’dan pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri hareket etmektedir. Kurtalan Ekspresinde 2+1 pulman, kuşetli, yataklı ve yemekli vagon seçenekleri bulunur. 12 Aralık 2021

Fırat Ekspresi

Elazığ KalkışHareket SaatiAdana
Kalkış
Hareket Saati
Elazığ↓08:30Adana↓08:40
Malatya11:14Ceyhan09:35
Gölbaşı13:55Osmaniye10:11
Osmaniye17:31Gölbaşı14:09
Ceyhan18:07Malatya16:45
Adana Varış18:59Elazığ Varış19:11
Fırat Ekspres pulman tip vagonlardan oluşur. Güncel 12 Aralık 2021

Erciyes Ekspresi

Kayseri
Kalkış
Hareket SaatiAdana
Kalkış
Hareket Saati
Kayseri↓07:30Adana↓16:30
Niğde09:51Pozantı18:03
Ulukışla11:04Ulukışla18:49
Pozantı11:48Niğde20:03
Adana Varış13:20Kayseri Varış22:22
Erciyes Ekspres Tren Seferleri Sadece 2+1 Pulman vagonlardan oluşmaktadır. Güncel 2022

Ankara Ekspresi

Ankara
kalkış
Hareket Saatiİstanbul
kalkış
Hareket Saati
Ankara↓22:00Halkalı ↓22:00
Sincan22:26Bakırköy22:23
Polatlı23:16SÇeşme22:53
Eskişehir01:13Bostancı23:04
Bozüyük01:47Pendik23:24
Bilecik02:26Gebze23:50
Arifiye03:59İzmit00:26
İzmit04:26Arifiye00:58
Gebze04:58Bilecik02:30
Pendik05:19Bozüyük03:03
Bostancı05:37Eskişehir03:44
SÇeşme05:53Polatlı05:35
Bakırköy06:31Sincan06:23
Halkalı
Varış
06:57Ankara
Varış
06:45
Ankara Ekspresi Trende pulman, yataklı ve yemekli vagon seçenekleri vardır. 12 Aralık 2021

Boğaziçi Ekspresi

Ankara KalkışHareket SaatiArifiye KalkışHareket Saati
Ankara↓08:15Arifiye↓15:30
Sincan08:32Bilecik17:02
Polatlı09:18Bozüyük17:37
Eskişehir11:23Eskişehir18:12
Bozüyük12:07Polatlı20:17
Bilecik12:49Sincan21:18
Arifiye Varış14:27Ankara Varış21:34
Boğaziçi ekspresi Pandemiden dolayı çalışmamaktadır. Tren Pulman vagonlardan oluşmaktadır. Güncel Ekim 2021

Turistik Doğu Ekspresi

Ankara
Kalkış
Hareket SaatiKars
Kalkış
Hareket Saati
Ankara15:55Kars22:35
Kayseri23:28Erzurum02:19
Sivas04:40Erzincan06:26
Erzincan14:34Divriği12:20
Erzurum21:02Kayseri21:20
Kars Varış00:37Ankara Varış05:15
Turistik Doğu Ekspres Tren Seferleri Pandemiden dolayı ÇALIŞMAMAKTADIR. Sadece Yataklı ve Yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Ekim 2021

Göller Ekspresi

İzmir KalkışTren SaatiIsparta KalkışTren Saati
İzmir23:05Isparta22:30
Gaziemir23:27Burdur22:20
Menderes HvxDenizli02:04
Torbalı00:04Nazilli03:27
Selçuk00:38Aydın04:20
Aydın01:48Selçuk05:28
Nazilli02:37Torbalı06:05
Denizli04:08Menderes Hvx
Burdur07:37Gaziemir06:41
Isparta Varış07:37İzmir Varış06:57
Göller Ekspresi Tren pulman vagonlardan oluşmaktadır. Burdur istasyonuna otübüs aktarması vardır. 12 Aralık 2021

4 Eylül Mavi Treni

Ankara KalkışHareket SaatiMalatya KalkışHareket Saati
Ankara18:55Malatya15:20
Kırıkkale20:45Hekimhan16:28
Yerköy22:33Sivas19:10
Şefeatlı23:16Şarkışla20:58
Kayseri02:25Kayseri23:05
Şarkışla04:25Şefaatlı01:37
Sivas05:45Yerköy02:21
Hekimhan08:59Kırıkkale04:08
Malatya Varış10:07Ankara Varış05:57
4 Eylül Mavi Treni pulman, yemekli ve kuşetli vagondan oluşmaktadır. Güncel 12 Aralık 2021
Ekspres Tren

TCDD Tren Saatleri ve Tren Bileti fiyatlarını incelemek için gezinebilirsiniz. Özellikle Tren bileti almak için TCDD e-bilet sitesini ziyaret ediniz. Veya 444 82 33 nolu telefondan işlem yapabilirsiniz.

Tren Saatleri 2022