Bakırköy – Sakarya Hızlı Tren Saatleri

Bakırköy Tren Garından Adapazarı’na direk tren seferi yoktur. Bakırköyden Kalkan YHT ve Anahat trenleri Sakarya’daki Arifiye Garından geçmektedir. Buradan diğer ulaşım araçları ile Adapazarı’na 10 dakika içinde geçebilirsiniz. Adapazarı’na alternatif tren yolculuğu için Marmaray ile Gebze’ye gelip. Gebze’den diğer hızlı trenleri veya Ada trenini kullanarak Sakarya’ya ulaşım sağlarsınız.

Her gün Tcdd’ye ait Anahat ve Hızlı trenler ile 3 sefer yapılmaktadır. Bakırköy’den ilk tren her sabah 06:53 saatinde hareket eder, Bu yöndeki son tren ise her akşam 22:18 saatinde kalkış yapıp yaklaşık 2 saat 24 dakika sonra Sakarya’ya varır.

Bakırköy – Sakarya Trenle Kaç Saat sürer?

Hızlı Tren garları arası Ankara Ekspresi ile 157 km olup, yolculuğunuz yaklaşık 2 saat 24 dakika sürmektedir.

Bakırköy – Sakarya Tren bileti fiyatları

Arifiye treninde en uygun tam bilet ücreti 71 TL’dir. Hızlı Tren bilet ücreti ise 88 TL’dir.

  • Sakarya Gidiş Dönüş bilet, öğrenci ve sosyal indirim %15
  • Çocuk (7-12), ve 65+ yaş  %50
  • Çocuk (0-6) bu yüzden Ücretsiz

Bakırköy – Sakarya Hızlı Tren Seferleri

Hızlı tren garları arasında şimdilik sadece Anahat Ankara Ekspresi çalışmaktadır. Trenler 2+1 koltuklu pulman tip vagonlardan oluşur. Vagonlarda WC, klima ve elektrik prizi vardır. Anahat Trende pulman yemekli ve yataklı vagonlar bulunmaktadır.

Sakarya bakırköy hızlı tren
Sakarya bakırköy güzergahı

Tren Bileti Nasıl Alınır?

Bakırköy Hızlı Tren Garı 7/24 saatleri arası çalışmakta olup, telefonu 0212 5711556‘dır. Ayrıca Adapazarı tren bileti almak için TCDD e-bilet sitesini ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.