İstanbul – İzmir Tren Saatleri

Anasayfa » İstanbul – İzmir Tren Saatleri

İstanbul – İzmir Tren Seferleri

Güncel İstanbul – İzmir Tren Saatleri ve bileti, garlar arasında hızlı tren projesi henüz başlamamıştır. Dolayısıyla yolu ve güzergahı da belli değildir. Yeni açılan Osmangazi köprüsü ve yeni otoyollar ile otomobil ile yolculuk Süresi 4,5 saate düşmüştür.

İstanbul – İzmir arası Trenle Nasıl Gidilir?

İllaki İzmir’e tren ile gidilmesi gerekiyorsa,

1.Rotanız; İstanbul Eskişehir hızlı treni ve devamında İzmir Mavi treni ile Eskişehir İzmir trenidir. Söğütlüçeşme’den 09:49’da kalkış yapan YHT trenine binerseniz, Eskişehir’e 13:01’da varırsınız. yaklaşık 40 dakika moladan sonra Eskişehir’den de 13:50’deki Ege Ekspresi Trenine binersiniz ve gece 00:02’de İzmir’de olursunuz. YHT ile İstanbul Söğütlü Çeşme’den Eskişehir’e 3 Saat; Eskişehir’den İzmir’e Yolculuğunuz 10 Saati Bulmaktadır.

İstanbul KalkışEskişehir VarışEskişehir Kalkışİzmir Varış
09:4913:0613:5000:02
18:4021:4123:1608:37
İstanbul – İzmir Tren Saatleri

2. Rotanız; Vapur+Tren iledir. Yenikapı veya Bostancı’dan İdo feribotları ile Bandırma’ya geçebilirsiniz. Bu yolculuk 2,5 saat sürer. Bandırma’dan İzmire öğleden sonra 16:00’da 17 Eylül Ekspresi Tren seferi vardır. Bandırma İzmir arası da trenle 6 Saat sürmektedir. Şehir Garından yapılan en popüler tren seferlerinden bazıları ise;

İstanbul – İzmir Tren Güzergahı

YHT Treni, İstanbul Halkalı Şehir garından kalkış yapar ve devamında Halkalı, Bakırköy, Söğütlüçeşme, Bostancı, Pendik, Gebze, İzmit, Arifiye, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir, garında seferini tamamlar. Devamında Eskişehir garından Mavi Tren veya Ankara Ekspresi’ne aktarmaa yaparak Sabuncupınar, Alayunt, Kütahya, Tavşanlı, Balıköy, Dursunbey, Balıkesir, Çukurhüseyin, Soğucak, Çalıköy, Savaştepe, Soma, Kırkağaç, Bakır, Çobanhasan, Sünnetçiler, Akhisar, Kapaklı, Kayışlar, İshakçelebi, Hacırahmanlı, Saruhanlı, Karaağaçlı, Manisa, Horozköy, Muradiye, Ayvacık, Emiralem, Menemen, Çiğli İstasyonunda duruş yaparak en son İzmir şehir garında seferini tamamlar.

İstanbul İzmir Tren
İstanbul İzmir güzergah

Veya İstanbul arasında Yüksek Hızlı Otoyol ile 4,5 Saatte İzmir’e varabilirsiniz.

İstanbul – İzmir Tren Bileti Fiyatları

Söğütlüçeşme Eskişehir 140 TL + Eskişehir İzmir 121 TL olup toplamda En ucuz tren bileti 261 TL yapar.

Tren Bileti Nasıl Alınır?

İstanbul tren garları 06:00-23:59 saatleri arası çalışmakta olup, telefonu 0216 3488020‘dir. Ayrıca İzmir’e tren bileti almak için TCDD e-bilet sitesini ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir