İzmir – Ankara Tren Saatleri

Anasayfa » İzmir – Ankara Tren Saatleri

İzmir – Ankara Tren Kalkış Saatleri

Güncel İzmir – Ankara Tren Saatleri, Seferleri ve bileti, Basmane’den haftanın her günü TCDD’ye ait Mavi Tren ile tek sefer yapılmaktadır. Mavi Tren Şehir Garından akşam 19.05 saatinde kalkış yaptıktan 12 saat 49 dakika sonra Ankara Tren İstasyonuna varmaktadır.

İzmir >AnkaraSüreTren
19:0507:5412 49dkMavi Tren

İzmir – Ankara Trenle Kaç Saat?

İki Gar arası 824 km’dir. Bundan dolayı Mavi ile tren ile yolculuk bu güzergahta 12 saat 49 dakika sürmektedir.

İzmir – Ankara Tren Bileti Fiyatları

İstasyonlar arası en ucuz tren bileti 425 TL’dir. Eğer ki yolculuğunuzu yataklı tren ile yapmak isterseniz bilet ücreti 1300 TL’dir. Ayrıca bilet indirimi yolcu türüne göre hesaplanmaktadır.

Tren Bileti İndirim Oranları

  • Ankara Gidiş Dönüş bilet, öğrenci ve sosyal indirim %15
  • TCDD personeli, ailesi ve emeklilerine % 20
  • Çocuk (7-12), ve 65+ yaş  %50
  • Çocuk (0-6) bu yüzden Ücretsiz

İzmir – Ankara Tren Seferleri

TCDD’ye ait Mavi tren ile her gün sefer yapılmaktadır. Trenler genellikle 2+1 koltuklu pulman tip vagonlardan oluşur. Üstelik Vagonlarda WC, klima ve elektrik prizi vardır. Mavi Trende ayrıca yemekli ve yataklı vagon tercihi sunulmaktadır.

İzmir – Ankara Arası Güzergahı ve Durakları

Ankara Treni, İzmir Şehir garından kalkış yapar ve devamında Çiğli, Menemen, Emiralem, Muradiye, Manisa, Karaağaçlı, Saruhanlı, Akhisar, Kırkağaç, Soma, Savaştepe, Balıkesir, Dursunbey, Balıköy, Tavşanlı, Kütahya, Alayunt, Eskişehir, Alpu, Beylikova, Yunusemre, Biçer, Beylikköprü, Polatlı, Sincan istasyonlarında duruş yaparak en son Ankara garında seferini tamamlar.

İzmir Ankara Tren
İzmir Ankara güzergah

Tren Bileti Nasıl Alınır?

İzmir Basmane Tren Garı 07:00-23:59 saatleri arası çalışmakta olup, telefonu 0232 4848638‘dir. Ayrıca Ankara’ya tren bileti satın almak için Tcdd e-bilet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir