Kars > Ankara Tren Saatleri

Anasayfa » Kars > Ankara Tren Saatleri

Kars > Ankara Tren Kalkış Saatleri

Güncel Kars > Ankara Tren Saatleri ve bileti, garlar arası haftanın her günü TCDD’ye ait Doğu Ekspresi Treni ile tek sefer yapılmaktadır. Bu tren Şehir Garından 08.00 saatinde kalkış yaptıktan 25 saat 56 dakika sonra Ankara Tren İstasyonuna varmaktadır.

Kalkış SaatiVarış SaatiSüreTren
08:0009:5625s 56dkDoğu Ekspresi

Kars > Ankara Trenle Kaç Saat?

Doğu Ekspresi ile yolculuk 1 gün 2 saat 8 dakika sürer.

Kars > Ankara Tren Bilet Fiyatları

En ucuz tren bilet fiyatı 400 TL’dir. Eğer ki yolculuğunuzu yataklı tren ile yapmak isterseniz turistik treni tercih etmelisiniz. Ayrıca indirim oranları yolcu türüne göre değişiklik göstermektedir.

Tren Bileti İndirim Oranları

  • Ankara Gidiş Dönüş bilet, öğrenci ve sosyal indirim %15
  • TCDD personeli, ailesi ve emeklilerine % 20
  • Çocuk (7-12), ve 65+ yaş  %50
  • Çocuk (0-6) bu yüzden Ücretsiz

Kars > Ankara Arası Tren Seferleri Var mı?

TCDD’ye ait Doğu Ekspresi ile her gün tren seferi yapılmaktadır. Trenler 2+1 koltuklu pulman tip vagonlardan oluşur. Vagonlarda WC, klima ve elektrik prizi vardır. Doğu Ekspresi treninde ayrıca yemekli vagon tercihi sunulmaktadır. Turistik doğu

TrenTrenTren
1079 km26s 32dk1 Sefer
varYokvar

Kars – Ankara Arası Güzergah ve Durakları

Doğu Ekspresi Treni şehir garından kalkış yapar ve devamında Selim > Sarıkamış > Topdağı > Karaurgan > Süngütaşı > Horasan > Köprüköy > Hasankale > Erzurum > Palandöken > Ilıca > Kandilli > Aşkale > Karasu > Erbaş > Çadırkaya > Mercan > Erzincan > Kemah > Eriç > Yahşiler > Güllübağ > İliç > Bağıştaş > (Pingen) > Kemaliye Çaltı > Divriği > Demirdağ > Cürek > Göçentaşı > Güneş > Avşar > Çetinkaya > Yenikangal > Bostankaya > Sivas > Hanlı > Şarkışla > Yeniçubuk > Kayseri > Boğazköprü > Yenifakılı > Sarıkent > Şefaatli > Yerköy > Çerikli > Kırıkkale > Irmak > Elmadağ > Kayaş İstasyonlarında duruş yaparak en son Ankara şehir garında seferini tamamlar.

Ankara Kars Tren
Kars Ankara güzergahı

Tren Bileti Nasıl Alınır?

Kars Tren Garı 07:00 – 22:30 saatleri arası çalışmakta olup, telefonu 0474 2234398‘dır. Ankara’ya tren bileti satın almak için Tcdd e-bilet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir