Menemen Alaşehir Treni

Alaşehir – Menemen Tren Saatleri

Menemen – Alaşehir Tren Saatleri

Tren KalkışBölgesel Tren SaatleriMavi Tren Saatleri
Menemen Garı08,28 11,48 16,0120:38
Alaşehir Garı05,30 08,42 18,3504:11
Alaşehir Menemen Tren Hareket Saatleri Timmuz 2021

Menemen Alaşehir arası Ekspres ve Bölgesel Trenler ile günlük pandemi den dolayı 2 sefer yapılmaktadır. Menemen’den Kalkan İlk tren hareket saati 08:28’dır. Alaşehir’den Kalkan ilk trenin hareket saati ise 05:30 dur. Menemen Alaşehir tren seferleri yaklaşık 2 saat 16 Dakika sürmektedir.  Pulman vagon TCDD bilet fiyatları tam 17 TL dir.

Menemen treni saat kaçta? Alaşehir’e tren seferleri var mı? Mavi tren bilet fiyatları, tren ile kaç saat sürer? gibi sorularınıza bu sayfada yanıt verilmiştir.

Alaşehir – Menemen tren kaç saat sürer?

Menemen – Alaşehir arası Tren yolu mesafesi 147 Km olduğundan Kmavi ile tren yolculuğu yaklaşık, 2 saat 16 dk sürmektedir, Alaşehir Menemen tren yolculuk süresi aktarmalı veya aktarmasız oluşuna, diğer İstasyonlara Uğramalı veya ekspres seferlere, Yolcu yoğunluğuna, tren arızalarına, Alaşehir Menemen tren seferi gecikmelerine, tren seferi iptallerine göre değişkenlik gösterebilir.

Menemen Alaşehir Tren güzergah haritası

Menemen Alaşehir Tren yolu güzergahı

Menemen – Alaşehir Tren fiyatları:

  • Bölgesel Tren Ücretleri Gişelerden Öğrenilebilir
  • Mavi Treni  Pulman 17 TL
  • Mavi Treni Puşetli 28 TL
  • Mavi Tren Yataklı Tek kişi 93 TL Çift Kişi 63 TL

ALAŞEHİR – MENEMEN TREN FIYATLARI HESAPLA

(Bilet İndirimi Seçiniz)
Tarife:
 
Bilet Fiyatı:

TCDD Kimlere İndirimli Bilet Tarifesi Uyguluyor?

%50 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 65 Yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar, ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklar Yararlanabilir.

%15 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 60-64 Yaş ve 13-26 yaş aralığındaki vatandaşlar, gidiş ve dönüş bileti alanlar, TSK, Basın, TCDD, MEB Personeli, en az 12 kişiden oluşan gruplar Yararlanabilir.

Ücretsiz Bilet: 0-6 yaş Çocuklar, gazi, Şehit ve birinci derece yakınları, engelliler devlet sporcuları yararlanabilir

Tren fiyatları eksik veya yanlış olabilir. Bu durumda Tcdd’ye ait 444 82 33 no lu telefondan veya bu sayfada verilen istasyon numaralarından öğrenebilirsiniz.

Alaşehir – Menemen Arası Sadece Basmane Uşak, Basmane Alaşehir ve Mavi Tren Çalışmaktadır.

Alaşehir tren istasyonu

Trenlerinde kuşetli ve Yataklı vagonları bulunmaktadır.

Menemen Tren garı çalışma saatleri:  06 00 – 22:00 Saatleri Arası Çalışır. Tren istasyonu telefonu? 0 232 832 13 42 dır. Adresi: Esatpaşa Mahallesi, Menemen/İzmir

Alaşehir Tren istasyonu telefonu? 0 236 653 11 14 dir. Tren garı çalışma saatleri: 05:00 – 20:30 Saatleri Arası Açıktır. Adresi: Alaşehir Gar, Yenice Mahallesi, Ziya Gökalp Cd. No:11, Alaşehir/Manisa

Menemen Alaşehir Trenle kaç km? Alaşehir Menemen Arası Tren mesafesi 147 km

Menemen Alaşehir en hızlı rota: 2 sa. 3 dk. (145 km) kalkış: Alaşehir Gar varış: Menemen Gar

Alaşehir – Menemen arasında Nasıl bir trenle seyahat edeceğim?

Menemen – Alaşehir arasını TCDD Devlet Demir yollarına ait DMU tipi trenlerle seyahat edeceksiniz. Alaşehir – Menemen Trenleri koltuklu Pulman vagon, Yataklı vagon Yemekli Vagon Kuşetli Vagon ve Kompartımanlar oluşmaktadır.

2+2 Pulman Vagon

Menemen – Alaşehir tren seferlerinde Yataklı vagon tercihi var mıdır?

Alaşehir ve Menemen dan Geçen Bölgesel Trenlerde koltuk tipli Pulman vagonlar, Menemen – Alaşehir Ekspress trenlerinde ise Yemekli , Yataklı, Örtülü, kuşetli tip vagonlarda seyahat edebilirsiniz.

Alaşehir – Menemen treninde Yiyecek içecek bulunur mu?

Alaşehir – Menemen Tcdd Bölgesel treninde Yiyecek İçecek servisi bulunmamaktadır. Menemen – Alaşehir Tcdd Ekspres Mavi trenlerinde ise yemekli vagon vardır.

Menemen – Alaşehir tren biletini nereden ve nasıl alabilirim?

Bineceğiniz tren Tcdd Bölgesel treni ise Alaşehir tcdd biletinizi sadece Seyehat günü Alaşehir veya Menemen istasyon gişesinden, Anahat Ekspres tren ise internetten veya telefonla alabilirsiniz. Menemen – Alaşehir Çalışan Ekspres Trenler kalabalık olduğundan Tcdd Tren biletinizi önceden ayırtmakta yarar vardır. Alaşehir Tcdd Bölgesel Trenlerin de Tren Biletleri numarasız olup, Rezervasyon yoktur. Menemen – Alaşehir Çalışan Bölgesel Trenler de yolcu sayısı fazla olduğundan Ayakta yolculuk yapma ihtimaliniz yüksektir.

Alaşehir – Menemen Tren saatleri?

Alaşehir dan diğer istasyonlara giden trenlere ait Alaşehir – Menemen Tren seferlerine ve saatlere ulaşmak için yukarıda hazırlanan tablolardan öğrenebilirsiniz Alaşehir Gardan İlk tren 04:12 saatinde Mavi tren hareket etmektedir. Menemen tren istasyonundan ise ilk tren 08:24 saatinde hareket etmektedir.

Menemen Alaşehir arası tren seferi var mı?

İki istasyon arası Mavi Tren ile, izmir Alaşehir, İzmir Uşak bölgesel trenleri çalışmaktadır.

İzmir KalkışTren SaatleriAlaşehir KalkışTren Saatleri
izmir↓11:05Alaşehir↓05:30
Çiğli↓11:33Salihli↓06:13
Menemen↓11:48Turgutlu↓06:52
Manisa↓12:32Manisa↓07:21
Turgutlu↓13:00Menemen↓08:03
Salihli↓13:39Çiğli↓08:20
Alaşehir Varış14:24izmir Varış08:47
Alaşehir İzmir Basmane Tren Seferleri Temmuz 2021 tarihinde düzenlenmiştir. Bu Tren hattındaki en uzun Mesafe Tren Bilet fiyatı 16 TL dir.
Konya KalkışHareket Saatiİzmir KalkışHareket Saati
Konya ↓19:00İzmir ↓19:55
Akşehir21:51Çiğli20:23
Afyon23:27Menemen20:38
Uşak01:48Manisa21:24
Alaşehir04:11Turgutlu21:54
Salihli04:42Salihli22:33
Turgutlu05:19Alaşehir23:12
Manisa05:47Uşak01:47
Menemen06:29Afyon04:17
Çiğli06:47Akşehir05:50
İzmir Varış07:12Konya varış08:39
Mavi Tren Seferleri Trende yatakli, kusetli, yemekli ve pulman vagonlari bulunmaktadir. Güncel Temmuz 2021
İzmir KalkışTren SaatleriUşak KalkışTren Saatleri
izmir↓07:40 15:15Uşak↓06:20 16:20
Çiğli↓08:10 15:45Alasehir↓08:42 18:35
Menemen↓08:28 16:01Salihli↓09:27 19:28
Manisa↓09:12 16:44Turgutlu↓10:06 20:05
Turgutlu↓09:41 17:13Manisa↓10:35 20:33
Salihli↓10:20 17:50Menemen↓11:17 21:18
Alasehir↓11:07 18:34Çiğli↓11:35 21:34
Uşak
Varış
13:19 20:48izmir Varış12:01 22:00
Uşak İzmir Tren Seferleri Temmuz 2021 de düzenlenmiştir. Bu Tren hattındaki en uzun Mesafe Tren Bilet fiyatı 25 TL dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir