Ankara – Çiğli Tren Saatleri

Anasayfa » Ankara – Çiğli Tren Saatleri

Ankara – Çiğli Tren Hareket Saatleri

Güncel Ankara – Çiğli Tren Saatleri ve bileti. Garlar arasında haftanın her günü direkt ve Eskişehir aktarmalı trenler ile 2 sefer yapılmaktadır. İlk tren 06:00 saatinde kalkış yapıp hareketinden 12 saat 43 dakika sonra Çiğli’ye varmaktadır.

Ankara >ÇiğliTrenFiyat
06:0018:43YHT + Ege Ekspresi₺515,00
20:0008:55İzmir Mavi₺425,00

Ankara tren seferleri, Türkiye’nin en iyi raylı sistem firması olan TCDD tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca iki şehir arası tren yolculuğu en hızlı 12 saat 43 dakika sürmektedir.

Ankara – Çiğli Tren Bileti

Ekonomi sınıfı tren biletlerinden business biletlere, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun bilet 425 TL’dir.

Tren yolculuğu iki şehir arasında yolculuk etmek için uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda güvenli ve rahat bir yolculuk sunar. Ayrıca bilet indirimi yolcu türüne göre hesaplanmaktadır.

Tren Bileti İndirim Oranları

  • Çiğli Gidiş Dönüş bilet ve ayrıca öğrenci ve sosyal indirim %15
  • TCDD personeli, ailesi ve emeklilerine % 20
  • Çocuk (7-12), ve 65+ yaş  %50
  • Çocuk (0-6) bu yüzden Ücretsiz

Ankara – Çiğli Tren Seferleri 2024

Tcdd’ye ait Ege Ekspresi ve Mavi Tren ile tren yolculuğu, Çiğli şehir merkezine varmanın ve şehirde daha fazla zaman geçirmenin harika bir yoludur. Şehre normal veya yüksek hızlı trenle gitmeyi planlıyorsanız, yolculuğunuz boyunca seyredeceğiniz güzel manzaraları çok seveceksiniz.

Bu güzergahta TCDD’ye ait Mavi Tren çalışmaktadır. Bu tren her gün iki şehir arasında karşılıklı hizmet vermektedir. Trenler 2+1 koltuklu pulman tip vagonlardan oluşur. Üstelik Vagonlarda WC, klima ve elektrik prizi vardır. Mavi Trende ayrıca yemekli ve yataklı vagon tercihi sunulmaktadır.

Kalkış İstasyonuAnkara
Varış İstasyonuÇiğli
Mesafe605,1 km
Günlük Sefer Sayısı2 Sefer
En Popüler TrenMavi Tren
Bilet RezervasyonVar
Yataklı VagonVar
Yemekli VagonVar
FirmaTCDD

TCDD İşletmesindeki Diğer Tren Seferleri

Ankara – Çiğli Tren Güzergahı ve Duraklar

Mavi Tren şehir garından kalkış yapar ve devamında Sincan > Polatlı > Beylikköprü > Biçer > Yunusemre’de durur. Sonrasında Beylikova > Alpu > Eskişehir > Alayunt > Kütahya > Tavşanlı > Balıköy > Dursunbey > Balıkesir > Savaştepe > Soma > Kırkağaç’da durur. Devamında Akhisar > Saruhanlı > Manisa > Muradiye > Emiralem > Menemen İstasyonlarında duruş yaparak en son Çiğli şehir garında seferini tamamlar.

Güzergah Ankara Çiğli
Güzergah Ankara Çiğli

Ayrıca Çiğli’ye yapılan tren yolculuğu Co2 emisyon değerleri açısından diğer motorlu ulaşım araçlarına göre 30 kat daha azdır.

Tren Bileti Nasıl Alınır?

Sitemiz size en iyi Ankara – Çiğli Tren Saatleri ve bilet fiyatlarını bulmanızı sağlar. Ayrıca Ankara Tren Garı 06.00 – 22.00 saatleri arası çalışmakta olup, telefonu (0312) 309 05 15/336’dır. Çiğli’ye tren bileti satın almak için 4448233’ü arayınız veya e-bilet sitesini ziyaret ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir