Diyarbakır > Ankara Tren Saatleri

Anasayfa » Diyarbakır > Ankara Tren Saatleri

Diyarbakır > Ankara Tren Kalkış Saatleri

Güncel Diyarbakır > Ankara Tren Saatleri ve bileti, Garlar arası haftanın 5 günü TCDD’ye ait Kurtalan Ekspresi ile tek sefer yapılmaktadır. Anahat Tren Şehir Garından pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri 13.47 saatinde kalkış yapmakta olup, hareketinden 22 saat 10 dakika sonra Ankara Tren Garına varmaktadır.

Kalkış SaatiVarış SaatiTrenSefer günü
13:4711:57Güney Ekspresipt,ç,c,
ct,p

Diyarbakır > Ankara Trenle Kaç Saat?

Kurtalan Ekspresi ile yolculuk 22 saat 10 dakika sürer.

Diyarbakır > Ankara Tren Bileti Fiyatları

En ucuz tren bileti 355 TL’dir. Eğer ki yolculuğunuzu yataklı tren ile yapmak isterseniz bilet ücreti 1525 TL’dir. Bununla birlikte indiriminiz yolcu türüne göre hesaplanır.

Tren Bileti İndirim Oranları

  • Ankara Gidiş Dönüş bilet ve ayrıca öğrenci ve sosyal indirim %15
  • TCDD personeli, ailesi ve emeklilerine % 20
  • Çocuk (7-12), ve 65+ yaş %50
  • Çocuk (0-6) bu yüzden Ücretsiz

Diyarbakır – Ankara Arası Tren Seferi Var mı?

Bu güzergahta TCDD’ye ait Anahat Trenlerinden Güney ekspresi ile her gün tren seferi yapılmaktadır. Trenler 2+1 koltuklu pulman tip vagonlardan oluşur. Üstelik vagonlarda WC, klima ve elektrik prizi vardır. Trende ayrıca yemekli ve yataklı vagon bulunur.

TrenTrenTren
1008 km22s 10dk1 Sefer
varvarvar

Diyarbakır – Ankara Arası Güzergah ve Durakları

Güney Ekspresi Treni şehir garından kalkış yapar ve devamında Leylek > Duruş > Geyik > Ergani > Sallar > Maden > Gezin > Gölcük > Sivrice > Kürk > Uluova > Yolçatı > Şefkat > Baskil > Pınarlı > Duruş > Kuşsarayı > Duruş > Fırat > Battalgazi > Malatya > Yazıhan > Hekimhan > Akgedik > Akçamağara > Demiriz > Çetinkaya > Yenikangal > Bostankaya > Sivas > Bedirli > Hanlı > Şarkışla > Yeniçubuk > Karaözü > Sarıoğlan > Kayseri > Boğazköprü > Himmetdede > Yenifakılı > Kanlıca > Karasenir > Sarıkent > Şefaatli > Caferli > Karaosman > Yerköy > Sekili > Çerikli > Balışıh > Kırıkkale > Yahşihan > Irmak > Elmadağ > Kayaş İstasyonlarında duruş yaparak en son Ankara şehir garında seferini tamamlar.

Diyarbakır Ankara Tren
Diyarbakır Ankara Güzergahı

Tren Bileti Nasıl Alınır?

Diyarbakır Tren Garı 07:30 – 18:15 saatleri arası çalışmakta olup, telefonu 0412 2266353‘dür. Ayrıca Ankara’ya tren bileti satın almak için 444 82 33 veya Tcdd e-bilet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir