Diyarbakır > Ankara Tren Saatleri

Anasayfa » Diyarbakır > Ankara Tren Saatleri

Diyarbakır > Ankara Tren Kalkış Saatleri

Güncel Diyarbakır > Ankara Tren Saatleri ve bileti, garlar arasında haftanın 5 günü tek sefer yapılmaktadır. Kurtalan Ekspresi 13:45 saatinde kalkış yapmakta olup, hareketinden 22 saat 11 dakika sonra Ankara’ya varmaktadır.

Diyarbakır >AnkaraSefer GünüTrenFiyat
13:4511:56pt,ç,c, ct,pKurtalan₺355

Kurtalan Ekspresi Diyarbakır’dan Ankara yönüne özellikle pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri çalışmaktadır.

Diyarbakır > Ankara Trenle Kaç Saat?

Kurtalan Ekspresi ile yolculuk 22 saat 11 dakika sürer.

Diyarbakır > Ankara Tren Bileti Fiyatları

En ucuz tren bileti 355 TL’dir. Eğer ki yolculuğunuzu yataklı tren ile yapmak isterseniz bilet ücreti 1525 TL’dir. Bununla birlikte indiriminiz yolcu türüne göre hesaplanır.

Tren Bileti İndirim Oranları

  • Ankara Gidiş Dönüş bilet ve ayrıca öğrenci ve sosyal indirim %15
  • TCDD personeli, ailesi ve emeklilerine % 20
  • Çocuk (7-12), ve 65+ yaş %50
  • Çocuk (0-6) bu yüzden Ücretsiz

Diyarbakır – Ankara Tren Seferi 2024

Bu güzergahta TCDD’ye ait Anahat Trenlerinden Kurtalan ekspresi ile her gün tren seferi yapılmaktadır. Trenler 2+1 koltuklu pulman tip vagonlardan oluşur. Üstelik vagonlarda WC, klima ve elektrik prizi vardır. Trende ayrıca yemekli ve yataklı vagon bulunur.

Kalkış ŞehriDiyarbakır
Varış ŞehriAnkara
Mesafe1008,2 km
En Popüler TrenKurtalan Ekspresi
Bilet RezervasyonVar
Yataklı VagonVar
Yemekli VagonVar
Seyahat FirmasıTCDD

TCDD İşletmesindeki Diğer Tren Seferleri

Diyarbakır – Ankara Tren Güzergah ve Durakları

Kurtalan Ekspresi Treni şehir garından kalkış yapar. Devamında Leylek > Geyik > Ergani > Sallar > Maden > Gezin > Gölcük > Sivrice > Kürk > Uluova > Yolçatı > Şefkat > Baskil’de durur. Sonrasında Pınarlı > Kuşsarayı > Fırat > Battalgazi > Malatya > Yazıhan > Hekimhan > Akgedik > Akçamağara > Demiriz > Çetinkaya > Yenikangal > Bostankaya > Sivas’da durur.

Devamında Bedirli > Hanlı > Şarkışla > Yeniçubuk > Karaözü > Sarıoğlan > Kayseri > Boğazköprü > Himmetdede > Yenifakılı > Kanlıca > Karasenir’de durur. Sonrasında Sarıkent > Şefaatli > Caferli > Karaosman > Yerköy > Sekili > Çerikli > Balışıh > Kırıkkale > Yahşihan’da durur. Devamında Irmak > Elmadağ > Kayaş İstasyonlarında duruş yaparak en son Ankara şehir garında seferini tamamlar.

Diyarbakır Ankara Tren
Diyarbakır Ankara Güzergahı

Tren Bileti Nasıl Alınır?

TCDD İşletmesi size en iyi Diyarbakır – Ankara Tren Saatleri ve bilet fiyatlarını bulmanızı sağlar. Diyarbakır Garı 06.30 – 18.15 saatleri arası çalışmakta olup, telefonu 0412 2266353’dür. Ankara’ya tren bileti satın almak için 444 8233’ü arayabilir veya e-bilet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir