Yataklı Vagonlar ve Ücretleri

Anasayfa » Yataklı Vagonlar ve Ücretleri

Tcdd ye ait Yataklı Vagonlar Turistik Doğu Ekspresi, İzmir Mavi, Konya Mavi, Ankara Ekspresi, Güney Ekspresi ve Van gölü ekspresi trenlerinde bulunmaktadır. Yataklı vagonun her odasında 2 yatak bulunmaktadır. Yatak ücreti hesaplanırken tek kişi fiyatı + bilet ücreti veya çift kişi fiyatı + Bilet ücreti olarak ücretlendirilir. Eğer Tek kişi bir odayı kapatmak isterseniz fiyatı biraz tuzlu olur. En mantıklısı 2 kişi bir odayı kapatmaktır. Tek kişi yolculuk yapacaksanız dahi çift kişilik bilet alinki odamızda herhangi bir sürprizle karşılaşmayın. Kompartıman bilet ücretlerinin güncel halini TCDD internet sitesinden daha hızlı ulaşabilirsiniz

TCDD Yataklı Vagon

Tcdd ye ait yataklı vagonlar genelde 2 kişinin uyuyabilmesi için tasarlanmış odaladan oluşmaktadır

TCDD YATAKLI TREN VAGON FİYATLARI

YATAKLI VAGON FİYATLARI Çift kişiTek kişi+Bilet Ücreti
Ankara-Kars turistik480xx
Ankara-İzmir (Mavi)150 ₺125₺+62 ₺
Konya-İzmir (Mavi) 126 ₺125 ₺+53 ₺
Ankara-İstanbul(AnkEks) 468 ₺234 ₺+
Ankara-Tatvan (Vangölü)168 ₺168 ₺+54 ₺
Ankara-Kurtalan (Güney)172 ₺170 ₺+54 ₺

Her Odada Elimizi yüzümüzü yıkamak için hem sıcak hem soğuk akabilen bir lavoba, küçük bir havlu, sabun, ayna, elbise askısı, bagaj askısı, küçük dolap, dışarıya açılan kocaman bi pencere, otomatik açılır kadife perde, ısınmak için kalorifer, ve çöp kovası bulunmaktadır.

TCDD İşletmesindeki Diğer Tren Seferleri

Elektrikli traş makinaları için tasarlanan Lavabonın üstünde 220 volt amper elektrik prizi, Bu priz Cep telefonunuzu, kameranızı veya dizüstü bilgisayarınızı şarj edebilirsiniz.

TCV 2000 yataklı vagonlarda, her odada küçük bir meyve suyu, içme suyu kabı ve sizin için bir kaç kekimsi atıştırmalıklar bulunur.

Yataklarda rahat edebilmek icin minder, çarşaf, battaniye ve yastıklar vardır. Modüler bir merdiven üst yatağa çıkmayı kolaylaştırır.

Her odada küçük bir duş, özel bi tuvalet yatağın başında komidin bulunmaktadır. Tabiki bu anlattıklarım alt yatak içindi. Çünkü üst yatak yukarıya asılı bisekilde kapalı duruyor.

Her yataklı vagon için akşamları yatakları yapan, onları sabahları koltuklara dönüştüren, kompartımandaki yolculara içecekler ve atıştırmalıklar getiren, yemek zamanlarını açıklayan ve genellikle yolcuların rahatı ve refahını gören kendi çalışanlarına sahiptir.

Kompartımanlar içeriden yolcuları tarafından kilitlenebilir, dışarıdan ise yani koridordan sadece kondüktör kilitleyebilir.

Kompartımandaki yatak normal bir yatak kadar uzun veya geniş değildir, ancak boynunuz 183 cm altında vede şişko olmadığınız sürece rahattır.

Uyurken ışığa duyarlıysanız, otomatik olarak yanan ve çok parlak olan kompartımanın gece ışığını kapatacak bir karton getirmelisiniz

İsterseniz kompartıman penceresinin üst kısmı genellikle temiz hava için biraz açılabilir. Kompartımanı yarım saat öncesinden sizin için hazırdır. Trene binmeden önce çok yorgunsaniz dinlenmek için iyi bir fırsat olabilir.

Size şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

TCDD Tren Saatleri ve Tren Bileti fiyatlarını incelemek için gezinebilirsiniz. Özellikle Tren bileti almak için TCDD e-bilet sitesini ziyaret ediniz. Veya 444 82 33 nolu telefondan işlem yapabilirsiniz.

“Yataklı Vagonlar ve Ücretleri” üzerine 3 yorum

  1. Şişko kelimesi nekadar kötü bir kelime ya tam kara cahilsin yada iyi bir bencil. Terbiyesizlik etmişsin

  2. Harika bir website hazırlamışsınız. Ellerinize emeğinize sağlık. Muazzam güzel bir çalışma olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir