Ankara Ekspresi Tren Saatleri

Anasayfa » Ankara Ekspresi Tren Saatleri

Ankara Ekspresi tren saatleri, Ankara İstanbul arasında hergün karşılıklı olarak çalışmakta olup, 4 Vagonu 2+1 pulman, 4 Vagonu yataklı ve 1 vagonu yemekli vagondan oluşmaktadır. Ayrıca Bu tren 230 pulman, 80 yataklı yolcu kapasitesine sahiptir.

Ankara KalkışTren Saatiİstanbul KalkışTren Saati
Ankara↓22:00Halkalı ↓22:05
Sincan22:20Bakırköy22:35
Polatlı23:04SÇeşme23:13
Eskişehir01:03Bostancı23:24
Bozüyük01:40Pendik23:51
Bilecik02:12Gebze00:12
Arifiye03:38İzmit00:45
İzmit04:08Arifiye01:45
Gebze04:41Bilecik02:30
Pendik05:05Bozüyük03:20
Bostancı05:21Eskişehir04:00
SÇeşme05:35Polatlı05:52
Bakırköy06:03Sincan06:37
Halkalı
Varış
06:19Ankara
Varış
06:54

Ankara Ekspresi Tren Seferleri

Ankara ekspresi Tren Saatleri, Ankara İstanbul Ankara arasında Pulman ve yataklı vagonlarla seyahat etme imkâni sunmaktadir. İki Gar arasında 14 şehirden geçerek ulaşım hizmeti veren şehirler arası ekspres tren hattıdır. Bu tren her gün akşam 22:00 saatinde karşılıklı hareket etmektedir.

Özellikle TCDD Devlet Demir yolları tarafından işletilen Turistik amaçlı gezginlerin gözdesi Doğu Ekspresi, Mavi Trenler, Vangölü Ekspresi, Güney Ekspresi Treni, gibi seyahati keyfe dönüştürmeyi sevenlere yeni bir rota ve alternatif olarak sunulan hatlardan biridir.

Ankara Ekspresi Tren Bileti Fiyatları

Görüldüğü gibi Ankara İstanbul arasında en ucuz tren bileti 198 TL’dir. Eğer ki yolculuğunuzu yataklı tren ile yapmak isterseniz kompartıman ücreti 794 TL’dir. Bununla birlikte indiriminiz yolcu türüne göre hesaplanır.

Ankara İstanbul Hızlı Trenle kaç saat?

İki şehir arasında Ankara Ekspresi seferini 8 saat 44 dakika yolculuğunuz Sürer.

Ankara Ekspresi Vagon Özellikleri

Yataklı vagonlar içerisine iki adet yatak bulunmaktadır. Üstüste olan kompartımanda aynı zamanda mini buzdolabı, dolap ve lavaboda yer alır. Ankara Ekspresinde yolcuların rahatlığını ve konforunun düşünüldüğü bu vagonlarda elektrikli priz ve temiz nevresim hizmeti vardır.

Yemekli vagonda 4’der kişilik masalar bulunmaktadır. Restoran görünümünde olan bu vagonun menüsünde kahvaltı, çorba, sıcak yemek, soğuk sandviç, sıcak içecekler ve soğuk içecekler yer alır. Ankara Ekspresi tren saatinizi buna göre ayarlayıp keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Pulman Vagonlar koltuklar 2+1 sisteme sahiptir. Yolcuların konforunun ve güvenliğinin düşünüldüğü bu koltuklar geriye yatırılabilen, ergonomik ve aralıklı, rahat koltuklardır. Bazı koltukların arasında yemek veya çalışma masaları olduğu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar yer alır. Ankara Ekspresi Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebilirler. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi bulunur. Vagonun iki tarafında da tuvaletler pulman koltuk tercih eden yolcular için hizmete açıktır.

TCDD İşletmesindeki Diğer Tren Seferleri

Ankara Ekspresi Güzergahı ve Duruş Saatleri

Ekspres Tren; Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, İstanbul’da Pendik, Ankara İstanbul Hızlı Tren Saatleri Bostancı, Sögütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı da duruşu olacaktır.

Ankara Ekspresi Güzergah
Ankara Ekspresi Güzergah

İstanbul Halkalı Kalkış > Bakırköy > Söğütlüçeşme > Bostancı > Pendik > Gebze > İzmit > Arifiye > Bilecik > Bozüyük > Eskişehir > Polatlı > Sincan > Ankara Garı Varış.

Ankara Garı Kalkış > Sincan > Polatlı > Eskişehir > Bozüyük > Bilecik > Arifiye > İzmit > Gebze > Pendik > Bostancı > Söğütlüçeşme > Bakırköy > İstanbul Halkalı Garı varış.

Tren Bileti Nasıl Alınır?

TCDD Ankara Ekspresi Tren Saatleri ve Tren Bileti fiyatlarını incelemek için sitemizde gezinebilirsiniz. Özellikle Tren bileti almak için TCDD e-bilet sitesini veya 444 (TCDD) nolu telefonu arayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir