Ankara – Diyarbakır Tren Saatleri

Anasayfa » Ankara – Diyarbakır Tren Saatleri

Ankara – Diyarbakır Tren Kalkış Saatleri

Güncel Ankara > Diyarbakır Tren Saatleri ve bileti, Garlar arası haftanın 5 günü tek sefer yapılmaktadır. Kurtalan Ekspresi istasyondan 11.20 saatinde kalkış yapmakta olup, keyifli bir yolculuktan sonra Diyarbakır’a varmaktadır.

Ankara >DiyarbakırTrenSefer GünüFiyat
11:2010:07Kurtalan Ekspresipt,ç,p,c,ct₺355

Kurtalan Ekspresi Ankara’dan Diyarbakır yönüne özellikle Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri çalışmaktadır.

Ankara – Diyarbakır trenle kaç saat?

Kurtalan ekspres trenleri ile tren yolculuğu bu güzergahta 22 saat 47 dakika sürmektedir.

Ankara – Diyarbakır Tren bileti fiyatları

En ucuz tren bilet ücreti 355 TL’dir. Eğer ki yolculuğunuzu yataklı tren ile yapmak isterseniz kompartıman ücreti 1525 TL’dir. Ayrıca bilet indirimi yolcu türüne göre hesaplanmaktadır.

Tren Bileti İndirim Oranları

  • Diyarbakır Gidiş Dönüş bilet ve ayrıca öğrenci ve sosyal indirim %15
  • TCDD personeli, ailesi ve emeklilerine % 20
  • Çocuk (7-12), ve 65+ yaş  %50
  • Çocuk (0-6) bu yüzden Ücretsiz

Ankara – Diyarbakır Tren Seferleri 2024

İki şehir arası Anahat Trenlerden Kurtalan ekspresi Treni ile genellikle haftanın 5 günü tren seferi düzenlenmektedir. Kurtalan Ekspresi özellikle 2+1 pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Üstelik vagonlarda WC, klima ve elektrik prizi vardır.

Kalkış İstasyonuAnkara
Varış İstasyonuDiyarbakır
Mesafe1012,1 km
Günlük Sefer Sayısı1 Sefer
En Popüler TrenKurtalan
Bilet RezervasyonVar
Yataklı VagonVar
Yemekli VagonVar
FirmaTCDD

TCDD İşletmesindeki Diğer Tren Seferleri

Ankara – Diyarbakır Güzergahı ve Durakları

Kurtalan Ekspresi Treni şehir garından kalkış yapar ve devamında Kayaş > Lalabel > Elmadağ > Irmak > Yahşihan > Kırıkkale’de durur. Sonrasında Balışıh > Çerikli > Sekili > Yerköy > Karaosman > Caferli > Şefaatli > Sarıkent > Karasenir > Kanlıca > Yenifakılı > Himmetdede > Boğazköprü > Kayseri’de durur. Devamında Sarıoğlan > Karaözü > Yeniçubuk > Şarkışla > Hanlı > Bedirli > Sivas > Bostankaya > Tecer > Yenikangal > Çetinkaya > Demiriz > Akçamağara’da durur. Devamında Akgedik > Hekimhan > Yazıhan > Malatya > Battalgazi > Fırat > Kuşsarayı > Pınarlı > Baskil > Şefkat > Yolçatı > Uluova > Kürk’de durur. Sonrasında Sivrice > Gölcük > Gezin > Maden > Sallar > Ergani İstasyonlarında duruş yapar. En son Diyarbakır şehir garında seferini tamamlar.

ankara diyarbakır tren
ankara diyarbakır güzergahı

Tren Bileti Nasıl Alınır?

Sitemiz size en iyi Ankara – Diyarbakır Tren Saatleri ve bilet fiyatlarını bulmanızı sağlar. Ayrıca Ankara Tren Garı 06.00 – 22.00 saatleri arası çalışmakta olup, telefonu (0312) 309 05 15/336’dır. Diyarbakır’a tren bileti satın almak için 4448233’ü arayınız veya e-bilet sitesini ziyaret ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir