Sivas Ankara Tren Seferleri

Ankara – Sivas Tren Saatleri

Pandemi nedeniyle şehirler arası ekspres tren seferleri durdurulmuştur. YHT ve bölgesel trenler çalışmaktadır.

Sivas ↔ Ankara Tren Saatleri

Kalkış İstasyonuGüney Ekspresi SaatleriDoğu Ekspresi Saatleri
Ankara Gar10:5517:55
Sivas Gar20:4521:10
Sivas Ankara Tren seferleri ve Saatleri pandemiden dolayı çalışmamaktadır

Sivas Ankara Sivas Arası  Anahat Trenlerinden Van Gölü Ekspresi, Güney Kurtalan ve Doğu Ekspresi ve YHT Treni Çalışır.

Ankara şehir garından 10:55 saatinde Vangölü veya Güney Ekspresi hareket etmekte olup, Sivas istasyonundan ise ilk tren 20:45 saatinde hareket etmektedir. Sivas Ankara tren seferleri yaklaşık 10 saat 5 dk sürmektedir. İki istasyon arası karşılıklı TCDD ye ait Doğu expresi ve Vangölü ekspresi ile 1 sefer yapılmaktadır. Expres Tren Pulman vagon TCDD bilet fiyatları tam 29 TL dir.

Güney Kurtalan Ekspresi Ankara Sivas Ankara arasında haftanın 5 günü Çalışır Ankara dan Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri, Sivas dan Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumurtesi, Pazar günleri çalışır.
Güney Kurtalan Ekspresinde Pulman, Kuşetli, Yataklı vagon bulunmaktadır

Van Gölü Ekspresi Ankara Sivas arasında haftada 2 gün işler Ankara dan Salı Pazar Sivas dan Salı Perşembe günleri çalışır Van Gölü Ekspresinde Pulman, Kuşetli, Yataklı vagon bulunmaktadır.

Sivas Ankara tren yolu güzergahı

Sivas ↔ Ankara Tren fiyatları

  • Doğu Ekspresi Pulman Tam 29 TL
  • Güney ve Van Gölü Ekspresi Pulman Tam 29 TL
  • Van Gölü Ekspresi Treni Kuşetli 47 TL
  • Doğu Ekspresi Treni Yataklı Tek kişi 94  TL  Çift Kişi 64 TL

ANKARA – SİVAS DOĞU EKSPRESİ TREN FIYATLARI HESAPLA

(Bilet İndirimi Seçiniz)
Tarife:
 
Bilet Fiyatı:

TCDD Kimlere İndirimli Bilet Tarifesi Uyguluyor?

%50 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 65 Yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar, ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklar Yararlanabilir.

%15 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 60-64 Yaş ve 13-26 yaş aralığındaki vatandaşlar, gidiş ve dönüş bileti alanlar, TSK, Basın, TCDD, MEB Personeli, en az 12 kişiden oluşan gruplar Yararlanabilir.

Ücretsiz Bilet: 0-6 yaş Çocuklar, gazi, Şehit ve birinci derece yakınları, engelliler devlet sporcuları yararlanabilir

Tren fiyatları eksik veya yanlış olabilir. Bu durumda Tcdd’ye ait 444 8233 no lu telefondan veya bu sayfada verilen istasyon numaralarından öğrenebilirsiniz.

Ankara ↔ Sivas trenle kaç saat Sürer? 

Sivas Ankara Arası Trenle Yaklaşık 10 Saat sürmektedir. Sivas Ankara Trenle kaç km ? Ankara Sivas Arası Tren mesafesi 448 km dir.

Sivas – Ankara tren ile kaç saat sürer? Ankara – Sivas arası Tren yolu mesafesi 448 Km olduğundan Anahat treni ile tren yolculuğu yaklaşık, 10 saat 44 dakika sürmektedir, Ankara-Sivas tren yolculuk süresi aktarmalı veya aktarmasız oluşuna, diğer İstasyonlara uğramalı veya ekspres seferlere, yolcu yoğunluğuna, tren arızalarına, Ankara – Sivas tren seferi gecikmelerine, tren seferi iptallerine göre değişkenlik gösterebilir.

Ankara Sivas Diğer Rota: 5 sa. 4 dk. (438 km), kalkış: Ankara Gar varış: Sivas Tren Garı

Sivas Tren garı çalışma saatleri: 7/24 Saatleri Arası Çalışır. Tren istasyonu telefonu? 0 346 221 10 91 dır. Sivas Tren Garı, Gültepe Mahallesi, Sivas Merkez/Sivas

Ankara Tren garı çalışma saatleri: 7/24 Saatleri Arası Açıktır. Tren istasyonu telefonu?0 312 309 05 15/336 dır. Adresi Ankara Gar, Doğanbey, Ankara Gar No:1, Altındağ/Ankara

Sivas Tren Garı

Ankara Garından Sivas tren istasyonuna ve Sivas Garından Ankara Tren istasyonuna her gün Karşılıklı tren seferleri düzenlenir. Treninde Yataklı vagon bulunmaktadır.

Ankara Sivas arasında Nasıl bir trenle seyahat edeceğim?

Ankara ve Sivas dan geçen tüm Trenler TCDD Devlet Demir yollarına ait DMU tipi trenlerle seyahat edeceksiniz. Trenlerde koltuklu Pulman vagon Yataklı vagon, Yemekli vagon ve kuşetli vagon vardır

Sivas Ankara tren seferlerinde Yataklı vagon tercihi var mıdır?

Ankara ve Sivas gardan Geçen Ekspres trenlerinde Yemekli, Yataklı, Örtülü, kuşetli tip vagonlarda seyahat edebilirsiniz.

Sivas Ankara treninde Yemekli Vagon bulunur mu?

Ankara Sivas Tcdd trenlerinde Yiyecek İçecek servisi bulunmaktadır. Ankara Sivas Tcdd Anahat trenlerinde ayrıca yemekli vagon vardır.

Ankara şehir garı tren seferleri

Ankara Sivas tren biletini nereden ve nasıl alabilirim?

Bineceğiniz tren Anahat Ekspres trenidir. Ankara veya Sivas istasyon gişesinden, internetten veya telefonla alabilirsiniz. Ankara Sivas Tcdd Trenlerin de Tren Biletleri numaralı olup, Rezervasyon Vardır. Ankara Sivas Çalışan Ekspres Trenler kalabalık olduğundan Tcdd Tren biletinizi önceden ayırtmakta Yarar Vardır.

Ankara Sivas Tren saatleri?

Ankara Sivas Tren seferlerine ve saatlerine ulaşmak için baş taraftaki tren saatleri tablosunu kullanabilirsiniz. Ankara şehir garından ilk tren 10:55 saatinde hareket etmekte olup, Sivas istasyonundan ise ilk tren 20:45 saatinde hareket etmektedir.

Doğu Ekspresi

ankara
kalkış
HAREKET SAATİkars
kalkış
HAREKET SAATİ
Ankara↓17:55Kars↓08:00
Kırıkkale19:45Erzurum11:42
Kayseri01:13Erzincan15:39
Sivas04.40Divriği18:47
Divriği07:47Sivas21:20
Erzincan10:56Kayseri01:14
Erzurum15:15Kırıkkale06:28
Kars Varış18:55Ankara Varış08:26
Doğu Ekspresi Tren Seferleri Pandemiden Dolayı Çalışmamaktadır. Pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Güncel Mayıs 2021

Van gölü Ekspresi

Ankara KalkışTren SaatiTatvan KalkışTren Saati
Ankara10:55Tatvan07:55
Kırıkkale12:54Muş09:28
Yerköy14:49Genç11:14
Şefaatlı15:32Elazığ14:00
Kayseri18:22Malatya16:48
Şarkışla20:18Hekimhan17:55
Sivas21:40Sivas20:45
Hekimhan00:46Şarkışla22:30
Malatya02:16Kayseri00:38
Elazığ05:03Şefaatlı03:38
Genç07:36Yerköy04:23
Muş09:29Kırıkkale06:16
Tatvan Varış11:10Ankara Varış08:12
Van gölü Ekspres Tren Seferleri Pandemiden Dolayı Çalışmamaktadır. Güncel Mayıs 2021

Van Gölü Ekspresi Ankara-Tatvan arasında haftada 2 gün çalışır. Ankara’dan Salı ve Pazar günleri, Tatvan’dan ise Salı ve Perşembe günleri hareket etmektedir. Van Gölü Ekspresi pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir