Diyarbakır – Ergani Tren Saatleri

Pandemi nedeniyle şehirler arası ekspres tren seferleri durdurulmuştur. YHT ve bölgesel trenler çalışmaktadır.

Ergani ↔ Diyarbakır Tren Saatleri

Ankara
Kalkış
Tren SaatiKurtalan
Kalkış
Tren Saati
Ankara↓10:55Kurtalan↓08:00
Kırıkkale12:54Batman09:25
Yerköy14:49Bismil10:10
Kayseri18:22Diyarbakır11:10
Sivas21:40Ergani12:09
Malatya02:16Malatya16:48
Ergani06:38Sivas20:45
Diyarbakır07:51Kayseri00:38
Bismil08:38Yerköy04:23
Batman09:29Kırıkkale06:16
Kurtalan Varış10:46Ankara Varış08:12
Güney Kurtalan Ekspres Tren Seferleri Pandemiden Dolayı Çalışmamaktadır. Güncel Mayıs 2021

Güney Kurtalan Ekspresi Ankara-Kurtalan arasında haftanın 5 günü çalışır. Ankara’dan pazartesi, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri, Kurtalan’dan pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri hareket etmektedir. Güney Ekspresi 2+1 pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır.

Ergani Diyarbakır Ergani Arası Sadece Güney Kurtalan Ekspresi  Çalışmaktadır ve Haftanın belirli günleri karşılıklı 1 tren seferi düzenlenmektedir

Diyarbakır istasyonundan gün içinde ilk tren 11:10 de hareket etmektedir. Ergani istasyondan ise 06:38 saatinde kalkış yapmaktadır.

Ergani Diyarbakır tren seferleri: iki şehir arası günlük TCDD ye ait Güney ekspresi tren ile 1 sefer yapılmaktadır. Bu yolculuk 52 km olup ortalama 1 saat 4 dk sürmektedir. Güney ekspres tren Pulman vagon bilet fiyatları tam 7,5TL dir

Ergani den Diyarbakır Yönüne Pazartesi Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cts Diyarbakırdan dan Ergani Yönüne Pazartesi Çrşmba, Cuma, Cts, Pazar Günleri Çalışır

Ergani ↔ Diyarbakır Tren fiyatları:

  • Güney Ekspresi Pulman  Tam 7,5 TL
  • Güney Ekspresi Örtülü Kuşetli 21 TL
  • Güney Ekspresi Yataklı Tek kişi  TL Çift Kişi TL

DİYARBAKIR – ERGANİ GÜNEY EKSPRESİ TREN FIYATLARI HESAPLA

(Bilet Tarifesi Seçiniz)
Tarife:
 
Bilet Fiyatı:

TCDD Kimlere İndirimli Bilet Tarifesi Uyguluyor?

%50 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 65 Yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar, ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklar Yararlanabilir.

%15 İndirimli bilet: İndirimli Bilettten 60-64 Yaş ve 13-26 yaş aralığındaki vatandaşlar, gidiş ve dönüş bileti alanlar, TSK, Basın, TCDD, MEB Personeli, en az 12 kişiden oluşan gruplar Yararlanabilir.

Ücretsiz Bilet: 0-6 yaş Çocuklar, gazi, Şehit ve birinci derece yakınları, engelliler devlet sporcuları yararlanabilir

Tren fiyatları eksik veya yanlış olabilir. Bu durumda Tcdd’ye ait 444 8233 no lu telefondan veya bu sayfada verilen istasyon numaralarından öğrenebilirsiniz.

Diyarbakır Ergani Trenlerinde Yataklı vagon bulunmamaktadır.

Ergani Diyarbakır Tren Yolu Güzergahı

Ergani Tren garı çalışma saatleri 09:00 – 18:00 Saatleri Arası Çalışır.

Ergani Tren istasyonu telefonu 0 412 611 51 08 dır.

Diyarbakır Tren garı çalışma saatleri 07:30 – 18:15 Saatleri Arası Açıktır.

Diyarbakır Tren istasyonu telefonu 0 412 226 63 53 dır.

ergani tren istasyonu

Diyarbakır ↔ Ergani trenle kaç saat Sürer?

Diyarbakır Ergani Diyarbakır Arası Trenle Yaklaşık  1 Saat sürmektedir.

Ergani – Diyarbakır tren ile kaç saat sürer? Diyarbakır – Ergani arası Tren yolu mesafesi 52 Km olduğundan Bölgesel Trenleri ile tren yolculuğu yaklaşık, 1 saat 11 dakika sürmektedir, Diyarbakır-Ergani tren yolculuk süresi aktarmalı veya aktarmasız oluşuna, diğer İstasyonlara Uğramalı veya ekspres seferlere, Yolcu yoğunluğuna, tren arızalarına, Diyarbakır – Ergani tren seferi gecikmelerine, tren seferi iptallerine göre değişkenlik gösterebilir.

Ergani – Diyarbakır arasında Nasıl bir trenle seyahat edeceğim?

Ergani ve Diyarbakır dan geçen tüm Trenler TCDD Devlet Demir yollarına ait DMU tipi trenlerle seyahat edeceksiniz. Trenlerde koltuklu Pulman vagon Yataklı vagon, Yemekli vagon ve kuşetli vagon vardır

Diyarbakır – Ergani tren seferlerinde Yataklı vagon tercihi var mıdır?

Ergani ve Diyarbakır den Geçen Ekspres trenlerinde Yemekli, Yataklı, Örtülü, kuşetli tip vagonlarda seyahat edebilirsiniz.

Diyarbakır – Ergani treninde Yiyecek içecek bulunur mu?

Ergani – Diyarbakır Tcdd trenlerinde Yiyecek İçecek servisi bulunmaktadır. Ergani – Diyarbakır Tcdd Anahat trenlerinde ayrıca yemekli vagon vardır.

Ergani – Diyarbakır tren biletini nereden ve nasıl alabilirim?

Bineceğiniz tren Anahat Ekspres trenidir. Ergani veya Diyarbakır istasyon gişesinden, internetten veya telefonla alabilirsiniz. Ergani – Diyarbakır Tcdd Trenlerin de Tren Biletleri numaralı olup, Rezervasyon vardır. Ergani – Diyarbakır Çalışan Ekspres Trenler kalabalık olduğundan Tcdd Tren biletinizi önceden ayırtmakta Yarar Vardır.

Ergani – Diyarbakır Tren saatleri?

Ergani Diyarbakır Tren seferleri ne ve saatlere ulaşmak için yukarıdaki tren saatleri tablosunu kullanabilirsiniz. Ergani den İlk tren 11:10 saatinde hareket etmektedir. Diyarbakır den ise ilk tren 06:38 saatinde hareket etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir