Çiğli – Soma Tren Saatleri

Anasayfa » Çiğli – Soma Tren Saatleri

Çiğli – Soma Tren Kalkış Saatleri

Güncel Çiğli – Soma Tren Saatleri ve bileti, garlar arası Ekspres trenler ile haftanın her günü 3 sefer yapılmaktadır. İlk tren Şehir Garından sabah 07.21 saatinde kalkış yapmakta olup, hareketinden 2 saat 37 dakika sonra Soma Tren İstasyonuna varmaktadır.

Çiğli >SomaSüreTren
07:2109:582s 37dkEge Ekspresi
08:3210:532s 21dk6 Eylül Eks
19:3321:562s 23dkİzmir Mavi

Çiğli – Soma trenle kaç saat?

Soma tren seferleri, Türkiye’nin en iyi raylı sistem firması olan TCDD tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca iki şehir arası tren yolculuğu yaklaşık 2 saat 37 dakika sürmektedir.

Çiğli – Soma Tren Bileti Fiyatları

Ekonomi sınıfı tren biletlerinden business biletlere, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun bilet 100 TL’dir. Bununla birlikte indiriminiz yolcu türüne göre hesaplanır.

Tren Bileti İndirim Oranları

  • Soma Gidiş Dönüş bilet, ve ayrıca öğrenci ve sosyal indirim %15
  • TCDD personeli, ailesi ve emeklilerine % 20
  • Çocuk (7-12), ve 65+ yaş  %50
  • Çocuk (0-6) bu yüzden Ücretsiz

Tren yolculuğu iki şehir arasında yolculuk etmek için uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda güvenli ve rahat bir yolculuk sunar.

Ege Ekspresi Treni ile Seyahat

Tcdd’ye ait Ege Ekspresi ile tren yolculuğu, Soma şehir merkezine varmanın ve şehirde daha fazla zaman geçirmenin harika bir yoludur. Şehre normal veya yüksek hızlı trenle gitmeyi planlıyorsanız, yolculuğunuz boyunca seyredeceğiniz güzel manzaraları çok seveceksiniz.

İki istasyon arası TCDD’ye ait özellikle Ege ekspresi Mavi treni ile seferler yapılmaktadır. Üstelik Trenler 2+1 koltuklu pulman tip vagonlardan oluşur. Vagonlarda genellikle WC, klima ve elektrik prizi vardır. Ayrıca Mavi trende yataklı ve yemekli vagon tercihi sunulmaktadır.

TrenTrenTren
135 km2s 21dk2 Sefer
varvarvar

TCDD İşletmesindeki Diğer Tren Seferleri

Çiğli – Soma Arası Güzergah ve Duraklar

Mavi Tren şehir garından kalkış yapar ve devamında Menemen > Emiralem > Muradiye > Manisa > Saruhanlı > Akhisar > Kırkağaç İstasyonlarında duruş yaparak en son Soma şehir garında seferini tamamlar.

Çiğli Soma Güzergah
Çiğli Soma Güzergah

Ayrıca Soma’ya yapılan tren yolculuğu Co2 emisyon değerleri açısından diğer motorlu ulaşım araçlarına göre 30 kat daha azdır.

Tren Bileti Nasıl Alınır?

Çiğli Tren Garı genellikle 06.30 – 22.30 saatleri arası çalışmakta olup, telefonu 0232 3861952‘dir. Ayrıca Soma’ya tren bileti almak için 444 82 33 veya Tcdd e-bilet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir