6 Eylül Ekspresi Tren Saatleri

İzmir KalkışSaatiBandırma Kalkış Saati
İzmir09:15Bandırma16:05
Çiğli09:44Balıkesir17:43
Menemen10:05Soma19:01
Manisa10:53Akhisar19:36
Akhisar11:36Manisa20:19
Soma12:15Menemen21:06
Balıkesir13:34Çiğli21:23
Bandırma15:08İzmir21:50

6 Eylül Ekspresi her gün karşılıklı olarak İzmir (Basmane) – Balıkesir – Bandırma – İzmir arasında çalışmaktadır. Ortalama seferi 7 saat süren tren ne varki yalnızca 2+1 pulman vagonlardan oluşmaktadır.

6 Eylül Ekspresi Güzergahı


iki önemli şehrimizi birbirine baglarken aynı zamanda güzelligi ile büyüleyen diger şehirlerimizden de geçmekte ve güzergâh boyunca yolculara görsel şölen sunmaktadır. İzmir Basmane ile Balıkesir Bandırma’yı birbirine baglayan 6 Eylül Ekspresinin güzergâh bilgileri şu şekildedir; İzmir Manisa Soma Balıkesir Bandırma’ya. Dönüş yolunda ise Bandırma Balıkesir Soma Manisa Basmane’ye bir yol izler.

6 eylül ekspresi
6 Eylül Ekspresi Tren Güzergahı

Tüm güzergâh boyunca tren hem İzmir’in hem Manisa’nın hem de Balıkesir’in dogal güzelliklerini yakından görme şansını sizlere sunar. Tren seferini ortalama olarak 7 saat içerisinde tamamlamaktadır. Ekonomik ve kısa zamanlı olan bu hizmet özellikle İzmir’den Bandırma’ya, Bandırma’dan da İzmir’e gidecekler için ilk tercih edilen ulaşım yöntemi olmuştur.

6 Eylül Ekspresi Durakları

İzmir (Basmane) Kalkış, Çiğli, Menemen, Muradiye, Manisa, Saruhanlı, Akhisar, Kırkağaç, Soma, Savaştepe, Balıkesir (Gökköy), Balıkesir, Yeniköy, Susurluk, Aksakal, Kuşcenneti, Bandırma Gar, Bandırma Şehir,

Bandırma Şehir Kalkış, Bandırma Gar, Kuşcenneti, Sığırcı, Aksakal, Susurluk, Yeniköy, Balıkesir, Soğucak, Savaştepe, Soma, Kırkağaç, Akhisar, Saruhanlı, Manisa İzmir, Menemen, Çiğli, İzmir (Basmane),

6 Eylül Ekspresi Çalışıyor mu?

6 Eylül Ekspresi her gün düzenli olarak İzmir (Basmane)- Balıkesir/ Bandırma- Basmane arasında işleyen TCDD Taşımacılık trenidir. Tren dogal güzellikleri ile dillere destan şehrimiz olan İzmir’i, sanayinin ve ticaretin gelişmiş oldugu Balıkesir/ Bandırma’ya baglar. İki şehirde de turizm sektörü gelişmiş olup Bandırma yazın yazlıkçılar tarafından en fazla tercih edilen şehirlerden biri olmuştur.

Böylelikle İki şehir arasında konforlu, güvenli ve ekonomik fiyatlar dâhilinde seyahat yapmak isteyenlerin ilk tercihlere arasında yer alan 6 Eylül Ekspresi 2+1 pulman vagonları ile yolculara hizmet vermektedir. 4 vagonu yer alan trenin pulman koltukları yolcuların her türlü ihtiyaçlı ayrıntılı olarak düşünülerek tasarlanmıştır. Yolcuların konforunun ve güvenliginin düşünüldügü bu koltuklar geriye yatırılabilen, ergonomik tasarımlı ve aralıkları geniş koltuklardır. Koltukların arasında masalar oldugu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar yer alıyor. Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer almaktadır. Vagonun iki tarafında da tuvalet yer almaktadır.

Tren Bileti Nasıl Alınır?

TCDD Tren Saatleri ve Tren Bileti fiyatlarını incelemek için Trensaat.com’da gezinebilirsiniz. Özellikle 6 Eylül Ekspresi Tren bileti almak için TCDD e-bilet sitesini ziyaret ediniz. Veya 444 (TCDD)  nolu telefonu arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.