Ege Ekspresi Tren Saatleri

İzmir KalkıySaatiEskişehir KalkışSaati
İzmir↓06:40Eskişehir↓08:30
Çiğli07:08Kütahya09:46
Menemen07:26Tavşanlı10:31
Manisa08:10Balıkesir14:18
Akhisar08:59Soma15:38
Soma09:38Akhisar16:22
Balıkesir11:20Manisa17:33
Tavşanlı14:53Menemen18:17
Kütahya15:41Çiğli18:34
Eskişehir Varış16:52İzmir Varış19:02

Ege Ekspresi Güzergahı


Ege Ekspresi İzmir – Eskişehir – İzmir arasında her gün sefer yapmaktadır. Tren seferi boyunca pek çok istasyondan geçmekte olup, her istasyondan kolay bir şekilde bilet alınabilmektedir.

Ege Ekspresi güzergâhı şu şekilde işler; Basmane Manisa Akhisar Soma Balıkesir Tavşanlı Kütahya ve Eskişehir’dir

Ege Ekspresi
Ege Ekspresi Tren Güzergahı

Tren seferini 9 saati aşkın bir sürede tamamlamaktadır. Ayrıca Tren en önemli şehirlerimizi birbirine bagladıgı gibi güzelligi ve tarihi ile de bilinen İzmirden başlamaktadır. Böylelikle Şehrin hem tarihte hem de günümüzde sahip oldugu prestij oldukça gelişmiştir. Şehir içinde yer alan pek çok kültürel yer ve dogal güzellikler özellikle buraya gelen turistlerin çok ilgisini çekmektedir. Her gün düzenli olarak sefer yaparak hem İzmir’i hem de Balıkesir’i Kütahya ya baglayan Ege Ekspresi bu nedenle ayrı bir öneme sahip TCDD Taşımacılık trenlerinden biridir. Bu tren yalnızca şehirleri degil aynı zamanda kültürleri de birbirinde baglamaktadır.

Ege Ekspresi Treni

Ege Treni İzmir Basmane- Eskişehir – İzmir Basmene Tren Garı arasında her gün işlemekte olan TCDD Taşımacılık trenidir. Tren Özellikle pulman vagon sistemine sahip olup yolculara her gün hizmet vermektedir. İzmir Basmane’den Eskişehir’e yolculuğunu tren ile hem ekonomik fiyatlar dâhilinde hem de konforlu bir şekilde yapmak isteyen yolcular için teknolojik sistemler geliştirilmiştir. Özellikle Pulman koltuklar ile sefer yapmakta olan trende yolcular dilediği koltuğu tercih edebilirler. Koltuk sisteminden bahsetmek gerekirse; yolcuların konforunun ve güvenliğinin düşünüldüğü bu koltuklar geriye yatırılabilen, ayrıca ergonomik tasarımlı ve aralıkları geniş koltuklardır. Koltukların arasında masalar olduğu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar yer alıyor. Bundan böyle Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer almaktadır. Vagonun iki tarafında da tuvalet yer almaktadır.

Kültür Treni Ege Ekspresi

Güzelliği ile dillere destan iki şehrimizi birbirine bağlayan Ege Ekspresi özellikle yaz aylarında çoğu tatilcinin ve turistin tercih ettiği ulaşım aracı olmuştur. Sakin, huzurlu, ekonomik, hızlı ve konforlu olan bu ulaşım aracını tercih eden çoğu yolcu memnuniyetlerini TCDD Taşımacılığa bildirmektedir. Her yıl binlerce turist ağırlamakta olan İzmir, özellikle buradan ülkemizin diğer güzelliklerini görmek isteyen turistler için en önemli demir hatlarına sahiptir. En kısa süre içerisinde en kaliteli malzemelerin kullanılarak yeni hatların yapılabildiği çalışma prensibimiz ile hem vatandaşlarımıza hem de turistlere sonsuz hizmet kalitesi verilmektedir. Basmane- Balıkesir seferi ancak 5 saati aşkın bir süre sürmektedir. Bu kısa süre sonunda seyahatçiler tarih kokan ve kültürü ile büyüleyen Balıkesir’e varmaktadır.

Balıkesir İzmir Tren Durakları

İzmir (Basmane), Kalkış, Çiğli, Menemen, Emiralem, Ayvacık, Muradiye, Horozköy, Manisa, Karaağaçlı durur. Sonrasında Saruhanlı, Hacırahmanlı, İshakçelebi, Kayışlar, Kapaklı, Akhisar, Sünnetçiler, Çobanhasan, Bakır, Kırkağaç, Soma, Savaştepe, Çalıköy, Soğucak, Çukurhüseyin, Balıkesir,

Balıkesir, Çukurhüseyin, Soğucak, Çalıköy, Savaştepe, Soma, Kırkağaç, Bakır, Çobanhasan, Sünnetçiler, Akhisar, Kapaklı, Kayışlar, İshakçelebi, Hacırahmanlı, Saruhanlı, Devamında Karaağaçlı, Manisa, Horozköy, Muradiye, Emiralem, Menemen, Çiğli, İzmir (Basmane),

Tren Bileti Nasıl Alınır?

TCDD Tren Saatleri ve Tren Bileti fiyatlarını incelemek için Trensaat.com’da gezinebilirsiniz. Özellikle Ege Ekspresi Tren bileti almak için TCDD e-bilet sitesini ziyaret ediniz. Veya 444 (TCDD)  nolu telefonu arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.